Wiedźmin 2 · Kody

Dodano: 09.05.2011 / autor: Administrator

Pierwsza część Wiedźmina nie doczekała się publikacji listy kodów i instrukcji uruchamiania konsoli. Być może zmieni się to w przypadku gry Wiedźmin 2, która to zaprojektowana została na zupełnie nowym silniku.

Gracze obawiający się o stopień skomplikowania rozgrywki nie powinni się jednak tym przejmować. Na początku gry można wybrać stopień trudności: łatwy, średni, trudny i szalony. O ile na pierwszym z nich walka z przeciwnikami będzie banalna, to ostatni poziom stanowić będzie nie lada wyzwanie nawet dla hardcore'owych wyjadaczy!

Szczegóły o tym mechanizmie przedstawił Mateusz Kanik ze studia CD Projekt RED:

Będziesz mógł zapisywać grę, ale kiedy umrzesz, save'y będą niedostępne, więc trzeba zaczynać od początku. Oczywiście pojawi się możliwość "zmartwychwstania", być może w formie DLC albo czegoś w tym stylu. Przejście gry na poziomie szalonym nagrodzone zostanie osiągnięciem.

Ucieczka przed przeciwnikami nie będzie już taka prosta. Naprawiliśmy to, dając rywalom specjalne umiejętności, które pozwolą im złapać Wiedźmina. Na przykład nieumarli mogą zakopać się pod ziemię i nagle wyskoczyć przed graczem. Kiedy będziesz uciekał i tak znajdą sposób, by cię dopaść.

Jeżeli jednak należycie do grona graczy, którzy nie mają czasu skupiać się na esencji gameplay'u, to i tu mamy dla Was płomyk nadziei. Po wydaniu Wiedźmina 1 powstało sporo fanowskich trainerów. Dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż drugą część serii będzie można oszukać w podobny sposób.

Na łamach naszego serwisu zamieścimy również wiele przydatnych porad i trików, których spodziewać się można sporo. Jeżeli sami odkryjecie sytuacje podatne na nadużycia, to śmiało możecie podzielić się nimi z innymi graczami w dyskusjach na naszym forum - gorąco wszystkich zapraszamy!

Wiadomość z ostatniej chwili: Po premierze gry światło dzienne ujrzały modyfikacje, które w znacznej mierze ułatwiają grę (np. God Mode lub edytor save'ów). Możecie je znaleźć w naszym downloadzie.