Wiedźmin 2 · Potwory Wyjątkowe - Bestiariusz

Potwory Wyjątkowe

Smok

Smoki lubią dziewice. Zwłaszcza z Aedirn. Są to stworzenia mityczne, umiejące latać, używać telepatii, ziać ogniem, zmieniać postać (tylko złote)... ogółem - zbyt wiele rzeczy, jak na jednego, prostego wiedźmina. Ale Geralt na smoki nie poluje. Szkoda, smoki lubią polować na niego. Borch Trzy Kawki, smok z zamku La Vallett'ów...
Smok mimo że ma ciało pokryte łuskami, zęby ostre jak brzytwa, a szpony silne jak dziesięciu krasnoludzkich kowali, to nadal jest tylko smokiem - w jego żyłach płynie krew, a jak płynie krew to znaczy, że można jej trochę upuścić.

Draug

Drag to upiór wojny, powstały w wyniku klątwy. Jest duchem najczęściej wielkich wodzów, jak Vandergrift. Potrafi zmieniać się w huragan, przyzywać deszcz strzał i kul z trebeuszów. Wygląda jak stara szopa zbita deskami, z ogromną tarczą i mieczem dopiero co wyjętym z pieca. Bardzo wymagający przeciwnik.

Kejran

Kejran, po ludowemu "Staruch" to zmutowana żagnica, powstała w wyniku eksperymentu potężnego czarodzieja. Posiada potężne macki, wielki otwór najeżony zębami i pluje jadem na milę (podobieństwo do Krakena z Piratów z Karaibów). Żywi się ciepłokrwistymi pokarmami. Jego legowisko jest pełne zielonego śluzu. Walka z nim jest trudna, ale da się przejść za pierwszym razem.