Style Walki

Miecze srebrne

Wiedźmini korzystają z mieczy srebrnych przeważnie w walce z potworami zaliczającymi się do grona wampirów bądź trupojadów. Wynika to z faktu, że dane bestie są niewrażliwe na zwykłą stal, ale są wrażliwe na srebro. Style srebrne skuteczne są również w walce z duchami.

Miecze stalowe

Wiedźmini korzystają z mieczy stalowych w walce przeciwko ludziom, elfom, krasnoludom oraz wybranym potworom, które są bardziej wrażliwe na stal.

Styl silny / Szkoła wilka

Wiedźmin walczący stylem silnym przedkłada siłę uderzenia ponad jego szybkość oraz precyzję. Najlepiej używać go podczas walki z dobrze opancerzonymi bestiami oraz powolniejszymi, bardziej wytrzymałymi lub ciężej opancerzonymi ludźmi. Największym atutem jest duża wytrzymałość. Styl silny słabo spisuje się w sytuacji, w której cel jest szybki i zwinny, słabiej niż styl grupowy radzi sobie w walkach z grupami przeciwników.

Styl szybki / Szkoła kota

Styl szybki jest przeciwieństwem stylu silnego. Na ten styl składają się szybkie cięte ciosy, które idealnie sprawdzają się w walce przeciwko wrogom lekko opancerzonym, zwinnym i ruchliwym, będącym również trudnym celem do trafienia. Obrażenia nie są największe, więc ten styl w walce z twardymi, wytrzymałymi oraz opancerzonymi przeciwnikami nie sprawdzi się. Warto wspomnieć, że ten styl często powstrzymuje kontrataki wroga.

Styl grupowy / Szkoła gryfa

Styl grupowy jest przeznaczony do walk z grupami przeciwników. Pozwala on na walkę równocześnie z wieloma przeciwnikami. Ciosy są energiczne i o dużym impecie. Jest mało skuteczny wobec pojedynczych przeciwników. Przydaje się w sytuacjach, w których grupa przeciwników otacza nas oraz usiłuje zadać niebezpieczne ciosy z boku oraz z tyłu. Wiedźmin walczący stylem grupowym może parować ciosy wszystkich przeciwników, co jest jego niewątpliwą zaletą.