Postacie Zwykłe - Akt IV

Alvin

 • Strona: brak.

Alvin Alvin posiada niezwykłe zdolności magiczne – jest źródłem. Otarł się o smierć, podczas ataku barghestów. Sam ledwo uszedł z życiem, ale zginęła jego przybrana matka – Katarzyna. Z biegiem czasu do Alvina będziemy musieli się przyzwyczaić, ponieważ przeznaczenie postanowiło powiązać jego los z Geraltem z Rivii i dwiem kobietami, o niesamowitych temperamentach.

 

Abigail

 • Strona: -

Azar JavedMiejscowa wiedźma, zamieszkująca Podgrodzie. Nie jest darzona zbytnią sympatią ze strony wieśniaków, a zwłaszcza Wielebnego, który uważa, że to ona jest winna przybyciu Bestii na obrzeża stolicy. Posiada ciekawy zbiór lektur, nt. Roślin, kwiatów i ich właściwości, potworów i zwierząt. Zaopiekowała się Alvinem, po śmierci jego przybranej matki. To ona, jako pierwsza, uświadamia Geraltowi, że chłopak jest źródłem i posiada niezwykłe zdolności.

 

Adam

 • Strona: neutralny.

Declan LeuvaardenJeden z mieszkańców Odmętów, nieszczęśliwie zakochany w Alinie. Skryty poeta i... tchórz. Mało znacząca postać dla fabuły, dużo dla dziejących się faktów.

 

Alina

 • Strona: neutralna.

Jakub de Aldersberg Córka sołtysa, przyszła narzeczona Juliana. Nie sprawia wrażenia rozpieszczonej, mimo że tatuś traktuje ją jak oczko w głowie. Sympatyczna kobieta, szkoda że umiera tragiczną śmiercią zamieniając się w południce.


Berengar

 • Strona: wiedźmin

Jaskier Wyrzutek, odmieniec, samotnik - tak określa siebie Berengar, dziecko smutku i cierpienia, jak siebie określa. Jest obrażony na cały świat, zwłaszcza na wiedźminów, za to że zrobili z niego wiedźmina. Chciałby mieć rodzinę, ale problem bezpłodności mu to uniemożliwia. Z Berengarem wiąże się wiele ciekawych faktów, ale nie będziemy odsłaniać kart, bo stracili byście przyjemność z gry ;) .

 

Biała Rayla

 • Strona: zakon.

Kalkstein Postać znana z książki jako Czarna Rayla - najemniczka. Elfy odcięli jej dłoń, przez co ma zamiast niej hak (w grze niestety nie). Osoba, z którą można pójść do łóżka. Została wysłana do Odmętów żeby schwytać istniejące tam komando wiewiórek.

 

Celina

 • Strona: neutralna.

Magister Druga siostra sołtysa, ale zachowuje się jak jedynaczka. Nie cierpi swojej siostry za to, że bierze ślub z Julianem, w którym ona się podkochuje. W trakcie aktu robi coś, czego potem bardzo żałuje. W akcie desperacji odda się Geraltowi za... pierścionek.

 

Chireadan

 • Strona: Scoia'tael.

Shani Kolejna postać znana z sagi. Mieszka w Rinde, gdzie prowadził karczmę. Po wybuchu rebelii przyłączył się do Wiewiórek. Możemy z nim zagrać w kości, ale tylko jeśli mamy już w tym wprawę.

 

Elfi rzemieślnik

 • Strona: Scoia'tael.

Triss Merigold Osoba, która zna się na swoim rzemiośle jak mało kto. Może nam przekuć miecze, jesli gramy po stronie elfów. Poszukuje chitynowych pancerzy.

 

Hoffmann Tobias

 • Strona: neutralna.

Yeavinn Sołtys wsi Odmęty. ma dwie córki - Alinę i Celinę. Zleca nam zabicie dwóch bestii nękających wieś. Może z nami zagrać w kości.

 

Jaskier

 • Strona: brak

Jaskier Poeta, z niewiarygodnie długim jęzorek, którym kłapie na lewo i prawo, irytując tym samym wiedźmina. Sam siebie określa mianem wielkiego i sławnego poety, co zresztą nie bardzo mija się z prawdą. Wiele razy trzeba mu uratować rzyć, w zamian nie zyskując wiele, ale taka jest rola przyjaciół.

 

Julian

 • Strona: neutralna

Zygfryd z DenesleChyba jedyny człowiek, który posiada dobre zdanie o wiedźminach. Jest kupcem wyzimskim, który jest zaręczony z Aliną. Reprezentuje ludzi w sporze z vodyianoni. W porządku chłop.

 

Kowal

 • Strona: neutralny.

Zygfryd z DenesleKowal jak kowal, od swoich kolegów po fachu różni się tylko tym, że on ma u siebie Sukkuba, a inni nie ;) I za żadne skarby nie chce, żeby coś mu... jej się stało.

 

Król rybak

 • Strona: neutralny.

Zygfryd z DeneslePodwładny Pani Jeziora, jest niemową i... łowi ryby! Ot, niesamowity staruszek. Może zawieźć list Geralta do Triss lub Shani.

 

Zelest Meacht

 • Strona: neutralny.

Zygfryd z DenesleByły bokser, któremu karierę zaprzepaścił pojedynek z niejakim Lwem. Nasz kolejny rywal w walce na pięści.


Najada

 • Strona: neutralna.

Zygfryd z DenesleNimfy są zazwyczaj bardzo 'płoche' jeśli chodzi o spotkania z ludźmi. Dziwne jest więc, że z Geraltem rozmawia bez żadnych przeszkód. Zleca nam zwrócenie jej ukradzionej przez topielca - Zefira - bransolety.

 

Pani Jeziora

 • Strona: neutralna.

Zygfryd z DenesleBardzo ważna postać dla fabuły. Jest kluczową postacią w konflikcie ludzi z vodyianoi, jednocześnie zaniepokojona jest kultem Dagona. Mimo, że przez wiesniaków uważana jest za bóstwo, to bóstwem okazać się może tylko podczas jednej rzeczy... którą może zaspokoić Geralta.


Przyjazny kapłan vodyianoi

 • Strona: vodyianoi.

Zygfryd z DenesleJedyny przyjaźnie nastawiony do nas ryboludź. Nauczył się jezyka ludzi, dzięki czemu można z nim normalnie porozmawiać. Kluczowa osoba w konflikcie ludzi i vodyianoi. Humorystyczna postać.


Pustelnik

 • Strona: neutralna.

Zygfryd z DenesleStarzec, który z chęcią podzieli się z nami swoją wiedzą i księgami. W zamian za przepędzenie Upiorów Gonu daje nam do wybory trzy, równie wartościowe, przedmioty.


Toruviel

 • Strona: Scoia'tael.

Zygfryd z DeneslePrzywódczyni komanda koczującego na Brzegu. Mimo tego, że i w opowiadaniu "na krańcu świata" i w grze jest biedną elfką, to ciągle pozostaje dumna, nie chcąc przyjmować 'jałmużny' od ludzi. Daje nam 20 orenów na chleb.