Postacie: Akt I

Mała legenda:

Strona – Strona, po której opowiada się gracz, np. Zakon, Scoia'tael, bądź po prostu Wiedźmin.

Abigail

Strona: -

Miejscowa wiedźma, zamieszkująca Podgrodzie. Nie jest darzona zbytnią sympatią ze strony wieśniaków, a zwłaszcza Wielebnego, który uważa, że to ona jest winna przybyciu Bestii na obrzeża stolicy. Posiada ciekawy zbiór lektur, nt. Roślin, kwiatów i ich właściwości, potworów i zwierząt. Zaopiekowała się Alvinem, po śmierci jego przybranej matki. To ona, jako pierwsza, uświadamia Geraltowi, że chłopak jest źródłem i posiada niezwykłe zdolności.

Alvin


  • Strona: brak.

Alvin posiada niezwykłe zdolności magiczne – jest źródłem. Otarł się o smierć, podczas ataku barghestów. Sam ledwo uszedł z życiem, ale zginęła jego przybrana matka – Katarzyna. Z biegiem czasu do Alvina będziemy musieli się przyzwyczaić, ponieważ przeznaczenie postanowiło powiązać jego los z Geraltem z Rivii i dwiem kobietami, o niesamowitych temperamentach.

Haren Brogg

 

Strona: -

Haren jest 'byłym' graczem kościanego pokera. Zajmuje się handlem, zwłaszcza ze Scoia'tael i Salamandrą. Jest 'szanowanym' mieszkańcem Podgrodzia. Na dodatek strasznie się jąka.

Zoltan Chivay

 

  • Strona: neutralna.

Krasnolud, przyjaciel wiedźmina z dawnych czasów. W czasie Wielkiej Wojny z Nilfgaardem pomagał samotnych kobietom i ich dzieciom. Podarował Geraltowi wspaniały miecz – Sihill. Jest i był przeciwny Scoia'tael, chociaż też jest nieludziem.

Gruby Anzelm

Strona: -

Organizator turnieju walki na pięści na Podgrodziu. Możemy obić mu mordę, wzamian dostając nagrodę.

Kalkstein


  • Strona: neutralny

Zdolny alchemik, próbujący za wszelką cenę dokonać rzeczy teoretycznie niemozliwych. Bardzo zależy mu na zbadanie Wieży Maga, znajdującej się na Bagnach. Uwielbia badać niezbadane i rozwiązywać zagadki nierozwiązywalne. Przydatna, choć czasami denerwująca osoba.

Declan Leuvaarden


  • Strona: neutralny.

Bogaty kupiec z Nilfgaardu. Wbrew pozorm jest to postać licząca się w kształtowaniu "nowego porządku świata". Poluje na Salamandrę i ochoczo płaci za każdą znalezioną broszę z jej wizerunkiem.

Mikul

Strona: -

Wyzimski strażnik pilnujący bramy do stolicy. Lubi kościanego pokera, z którym 'oficjalnie' skończył. Nieoficjalnie da się z nim pograć. Kochał Ilsę, miejscową dziewkę, do tego stopnia, że postanowił ją zgwałcić. Efektem tego było samobójstwo dziewczyny i kolejne obciążenie na Abigail, że ta sprzedałą jej truciznę. Zapomniałbym dodać, że Mikul jest tchórzem i kłamcą.

Odo

Strona: -

Typowy pijaczyna. Żyje w wiecznym upojeniu alkocholowym, ale w kości gra jak trzeźwy chłop. Zabił swojego brata, rycerza, podczas pracy w polu. Po tym odziedziczył jego majątek i zaczął nieustannie go przepijać.

Karczmarz Olaf

Strona: -

Właściciel zajazdu na Podgrodziu.

Shani

  • Strona: neutralna.

Sympatyczna medyczna, z którą Geralt miał kontakt już w Sadze Wiedźmińskiej. Nie wyjechała za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków, ponieważ "Ktoś musiał tu zostać i leczyć chorych". Jest zakochana w wiedźminie i potrafi to udowodnić. Podczas rebelii Scoia'tael leczy rannych w Starej Wyzimie.

Wielebny

Strona: Kapłan Wiecznego Ognia

Cieszący się poważaniem wieśniaków kapłan Wiecznego Ognia. Mimo stereotypu o prawych kapłanach, Wielebny jest ich przeciwieństwem. Wygnał własną córkę, gdy ta zaszła w ciążę, zrzuca całą winę bestii na Abigail i ślepo wierzy w zbawczą moc swojego bóstwa oraz w to, że pomoże ona wygnać potwora z obrzeż Wyzimy. Co nas nie dziwi, nie udaje mu się to.

Vesna Hood

 

Strona: -

Sympatyczna w wielu względach ( <3) kobieta o niezwykłym charakterze. Jest obiektem ślepych spojrzeń wieśniaków, niemiłych zalotów i obmacywań. Gdy okażemy się prawym człowiekiem, Vesna może pokazać nam coś więcej niż tylko drogę do swojego domu.