Vincent Meis

Vincent Meis - kapitan straży miejskiej w Wyzimie Klasztornej, lykantrop (wilkołak), nocny łowca bandytów. Na własna rękę próbował rozgryźć Salamandre. Kochanek, a później mąż, kurtyzany Carmen. Postać występująca wyłącznie w grze Wiedźmin.

Historia

W akcie I na tablicy ogłoszeń natrafiamy na jego list gończy za groźnym przestępcą - Magistrem. W akcie II Vincent wypuszcza na wolność wspomnianego złoczyńcę po tym, jak zapłacono za niego kaucję.

W miejskim lochu postanowił urządzić konkurs miedzy Geraltem i Osiłkiem - ten z nich, który wygra pięściarski pojedynek dostanie szanse na pokonanie potwora (kuroliszka) i wolność.

Wypościwszy Geralta z "Loszku" podarował Geraltowi srebrny miecz. Podczas śledztwa Geralta Vincent jest jednym z podejrzanych o współprace z Salamandrą. Ostatecznie okazuje się, że jest niewinny.

W akcie III zostaje przyłapany przez Wiedźmina na mordowaniu Salamander. Kapitan starzy miejskiej po krótkiej rozmowie i wyjaśnieniu Geraltowi, że nie chce zostać wyleczonyz lykantropii, gdyż jako wilkołak jest skuteczniejszy w ściganiu przestępców.

Oszczędzenie Vincenta

Geralt postanawia oszczędzić Vincenta i mówi "Osądzać należy nie wygląd, a czyny. Wybacz", po czym pozwala mu odejść, co wpływa na dalszy ciąg fabuły w grze.

Przy dalszym rozwoju akcji okazuje się, że kapitan straży miejskiej jest kochankiem kurtyzany Carmen, która postanawia wyleczyć ukochanego z choroby. Lekarstwem na lykantropię okazuje się uczucie prawdziwej miłości. W zależności od wyboru Gracza:

  • Spotykamy go w późniejszym etapie gry, gdzie Geralt zaplanował spotkanie z sojusznikiem w karczmie "Nowy Narakort".
  • Na dolnym piętrze karczmy ostrzega Wiedźmina o nadciągającej zasadzce, po czym pomaga Geraltowi w walce z bandytami.

Gdy zostaje uwolniony od Lykantropii

Uwolniwszy kapitana straży miejskiej od wilkołactwa, Vincent i jego oddział strażników miejskich zaskoczą w "Nowym Narakorcie" maga Salamander oraz jego popleczników.

Gdy klątwa nie zostaje zdjęta

Jeżeli Geralt nie pomógł Vincentowi i Carmen w rozwiązaniu problemu, to kapitan straży miejskiej będzie mu towarzyszył w walce, w "Nowym Narakorcie" jako wilkołak.

W akcie V Geralt ponownie spotyka Vincenta na grobli. Kapitan po krótkiej rozmowie z Wiedźminem zezwala na to, żeby bard Jaskier pozostał z bohaterem.

Gdy zostaje zabity

Vincent rozpoczynając walkę z Geraltem, zmienia się w wilkołaka. W trakcie potyczki przegrywa i przemienia się w człowieka. Nieugięty Wiedźmin wznawia walkę z Vincentem w ludzkiej postaci.Kapitan straży przegrywa i ginie z ręki bezwzględnego łowcy potworów. Jego śmierć wpływa na dalszy ciąg fabuły w grze.

Skutki zabicia Vincenta

Geralt udając się do karczmy "Nowy Narakort" spotyka maga Salamander i strażników miejskich. Mag przekonuje strażników, że to on zabił Vincenta, a następnie rusza wraz ze strażą do walki z Wiedźminem.

W akcie V Carmen jest wściekła na Geralta, że ten zabił jej ukochanego. Kończy z nim rozmowę słowami: "Pierdol się, łajdaku!".

Ciekawostki

  • eżeli zostanie oczyszczony z zarzutów w zadaniu "Co kryje prawda", to udzieli informacji o narkotycznych zamiłowaniach Azara Javeda oraz podaruje Geraltowi sygnet straży miejskiej, umożliwiający darmowe przejście na groblę lub do szpitala Lebiody;
  • Gdy został uratowany wpłynął na Carmen i ta zaprzyjaźniła się z Shani.
  • Głosu w grze udzielił mu Grzegorz Pawlak;
  • W akcie II przejął rolę Wielkiego Łowczego Królewskiego jako zbieracza trofeów;
  • W zadaniu "Na wagę złota" można mu przekazać list Yaevinna do Golana Vivaldiego, co zaowocuje 100 orenami nagrody;
  • W starej kuźni miał swoją tajną kryjówkę, gdzie trzymał sporą ilość broni;