Reef

Reef - członek hanzy nazywanej Szczurami, postać występująca w sadze o Wiedźminie, tomy: Czas pogardy, Chrzest ognia i Wieża Jaskółki.

Historia:

Młodość:

Niewiele wiemy o tym awanturniku. Służył w nilfgaardzkim korpusie karnym, który m.in. splądrował kasztel w Ebbing. W trakcie rzezi chłopak został ranny, a następnie porzucony przez towarzyszy. Odnalazł go Kayleigh, który był synem kasztelana. Reef nie zginął z jego ręki, wręcz przeciwnie - otrzymał nawet pomoc. Od tamtej pory Kayleigh i Reef stali się towarzyszami i ruszyli na zbójecki szlak.

Bandycki los:

Reef i Kayleigh przez jakiś czas zajmowali się rozbojami i wszelkimi awanturami, aż w końcu spotkali sobie podobnych wyrzutków podczas Święta Żniw w jednej z wiosek w Geso. Tak powstała banda Szczurów, w której Reef czuł się jak ryba w wodzie. Niestety, w końcu trafiła kosa na kamień i chłopak razem z resztą bandy zginął w wiosce Zazdrość z rąk Bonharta.

Wygląd:

Był jasnowłosym chłopakiem z wyraźnym nilfgaardzkim akcentem. Na przedramieniu miał wytatuowaną nagą kobietę.

Cytaty:

Czas pogardy, str. 307

" Mistle ma rację - rzekł ten jasnowłosy, noszący półkożuszek. Ciri drgnęła, słysząc jego akcent. - Dziewczyna najwyraźniej nie chce mówić, kim jest, i ma do tego prawo. Ja, gdy do was dołączyłem, też byłem małomówny. Nie chciałem zdradzać, że byłem jednym z nilfgaardzkich skurwysynów... . "