Raymond Marloeve

Raymond Marloeve – detektyw znany z gry Wiedźmin 1. Postać pojawiająca się i pomagająca Geraltowi w Wyzimie Klasztornej. W późniejszych etapach gry zamordowany przez zbirów Salamandry, próbujących zatuszować przemianę Azara Javeda w samego detektywa.

Historia

O historii bohatera wiadomo niewiele. W trakcie gry możemy dowiedzieć się, że w przeszłości pracował on w słynnej kancelarii adwokackiej Codringhera i Fenna, wykonując dla nich zlecenia. W czasie rozmowy, w jego domu zdradza on, że zbiry Azara Javeda ze znakami Salamandry również jemu zaszły za skórę - mordując jego żonę i psa, a syna porywając i zamieniając w mutanta. Wydarzenia z przeszłości sprawiają, że Raymond bardzo chętnie pomaga głównemu bohaterowi w pościgu za bandytami.

Scenariusze w grze

W zależności od obranej ścieżki i przeprowadzanej rozmowy z detektywem, Geralt może w późniejszych etapach zdemaskować przemienionego Azara Javeda bądź nie. Istnieją dwa scenariusze końcowego rozwiązania. Jeśli Biały Wilk uwierzy magowi w trakcie trwania zadania "Tajemnice Wyzimy" czeka go zaskoczenie i konfrontacja z Javedem na bagnach. Drugą możliwością jest zdemaskowanie szefa Salamander podczas zadań "Sekcja zwłok", bądź "Wdzięczność grabarza" i możliwość odpowiedniego przygotowania do starcia z potężnym czarodziejem. W obydwu przypadkach Geralta czeka walka z nim i Magistrem.

Opis i charakterystyka postaci

Detektyw podczas trwania wydarzeń z dumą nosi swój charakterystyczny strój i nakrycie głowy. Jeśli chodzi o cechy, charakteru można zaobserwować u Marloeve"a skłonności typowe dla jego profesji, czyli: spostrzegawczość, umiejętność badania każdej znalezionej poszlaki. Na samym początku znajomości z Geraltem, detektyw nie ufa głównemu bohaterowi, zadaje szczegółowe pytania i bacznie obserwuje poczynania Wiedźmina. Po czasie jednak przekonuje się do niego i współpracuje z nim.

Ciekawostki

  • Twarz Raymonda Marloeve'a jest twarzą szefa CD Projektu - Adama Badowskiego.
  • Po morderstwie w jego domu pojawiają się dziwne przedmioty np. fisstech, a od Baraniny można dowiedzieć się o pociągach detektywa do częstego korzystania z usług prostytutek.