Mistle

Mistle - członkini bandy Szczurów, postać występująca w sadze o Wiedźminie – tomy: Czas Pogardy, Chrzest ognia oraz Wieża Jaskółki.

Historia:

Młodość:

Mistle wychowała się w szlacheckiej rodzinie w grodzie Thurn w północnym Maecht, gdzie od najmłodszych lat była rozpieszczana, przez co stała się bardzo delikatną panieneczką. Jej ojciec dołączył do rebelii i został pobity. Kiedy nad rodzinnymi stronami zawisła groźba pacyfikacji, zbiegła razem z rodziną i resztą ludności. W trakcie ucieczki nie była w stanie dotrzymać kroku innym i szybko zagubiła się. Wpadła w ręce łowców ludzi, którzy porwali ją i zgwałcili. Następnie trafiła w ręce nilfgaardzkich maruderów, którzy nie traktowali jej lepiej. Pół żywa, została przez nich porzucona w rowie pełnym plugastwa. Uratował ją Asse, który tropił bandę maruderów w zemście, za bestialski mord na swojej rodzinie.

Bandycki los:

Awanturnicze życie doprowadziło ją w końcu do jednej z wiosek w Geso. Los chciał, że akurat odbywały się tam Święta Żniw i zjechało się tam mnóstwo podobnego jej elementu. Tam właśnie powstała kompania Szczurów, w której dziewczyna spędziła resztę życia. Kradzieże, zabójstwa i napady w ich wykonaniu zostały przerwane przez łowcę głów Bonharta, który wymordował całą bandę we wsi Zazdrość.

Wygląd:

Była krótko ostrzyżona, jej włosy miały kolor słomy. Na wewnętrznej stronie ud miała wytatuowaną różę. Tak jak reszta Szczurów, lubiła drogą biżuterię i kunsztowne stroje.

Cytaty:

Czas pogardy, str. 299

" Z hukiem wyleciało okno, razem z ramą i ciśniętym z zewnątrz pieńkiem do rąbania drewna, wszystko wylądowało na stole, czyniąc spustoszenie wśród misek i kufli. W ślad za pieńkiem na stół wskoczyła jasnowłosa, krótko ostrzyżona dziewczyna w czerwonym kubraczku i wysokich lśniących butach sięgających powyżej kolan. "

Ciekawostki:

  • Mistle była zakochana w Ciri i była jej jedyną partnerką.