Eskel

Eskel - jeden z niewielu pozostałych przy życiu wiedźminów ze Szkoły Wilka. Przyjaciel Geralta, postać występująca w Sadze o Wiedźminie oraz grach komputerowych Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Historia:

O Eskelu wiemy bardzo mało. Wiadomym jest, jakoby przechodził wiedźmiński trening równolegle ze sławnym Geraltem z Rivii. Po jego ukończeniu wyruszył w świat by spełniać swoją wiedźmińską powinność. Jak każdy wiedźmin, który nie zagrzał miejsca pośród ludzi, każdej zimy powracał do Kaer Morhen, aby przeczekać mrozy i znów ruszyć na szlak.

Wygląd i usposobienie:

Eskel jest rówieśnikiem Geralta, prawdopodobnie jest podobnej aparycji oraz ma podobne rysy twarzy (są podobni jak bracia). Jego twarz jest zniekształcona przez paskudną bliznę, biegnącą od kącika ust przez cały policzek, aż do ucha. Jeśli chodzi o usposobienie, to jest on spokojnym człowiekiem. Potrafi zachować się odpowiednio do każdej sytuacji i uniknąć niepotrzebnych spięć.

Cytaty z wiedźmińskiej sagi opisujące Eskela:

Krew elfów, str. 40

" Ciri spojrzała w górę na jego twarz, i z trudem stłumiła krzyk przestrachu. To nie był człowiek. Chociaż stał na dwóch nogach, chociaż pachniał potem i dymem, chociaż nosił normalne ludzkie odzienie, to nie był człowiek. Żaden człowiek, pomyślała, nie może mieć takiej twarzy.

(...)

Zobaczyła, że to jednak człowiek, że ma całkiem normalną ludzką twarz, tyle że zniekształconą długą, brzydką, półokrągłą blizną biegnącą od kącika ust przez cały policzek, aż do ucha. "

Krew elfów, str. 53

"Obok Geralta stał Eskel, podobny do Wilka jak brat, jeśli nie liczyć koloru włosów i długiej blizny zniekształcającej policzek. "

Krew elfów, str. 69

"W sposób najmniej oczekiwany zachował się Eskel, który wstał, podszedł do czarodziejki, pochylając się nisko ujął dłoń i pocałował z szacunkiem. Szybko cofnęła rękę. Nie dlatego, by demonstrować złość i rozdrażnienie, ale przerwać przyjemną, przenikającą na wskroś wibrację, wywołaną przez dotknięcie wiedźmina. Eskel emanował silnie. Silniej niż Geralt. "