Carmen

Carmen (jej prawdziwe imię to Hela) - burdelmama pracująca w zamtuzie "Chętne Uda" w dzielnicy biedy, w Wyzimie Klasztornej. Postać znana jedynie z pierwszej części gry Wiedźmin.

Historia

Jako prawdopodobnie najstarsza stażem opiekowała się resztą prostytutek. Na początku wydaje się zwykłą przedstawicielką najstarszego zawodu świata, lecz w późniejszych etapach gry pojawiająca się częściej, niż można się było tego spodziewać. Jest narzeczoną i późniejszą żoną komendanta straży miejskiej w Wyzimie (i jak się później okazuje również wilkołaka) – Vincenta Meis"a. Była córką Wielebnego z Podgrodzia, który jako duchowny nie mógł zaakceptować jej ciąży i wyrzucił ją z domu.

Opis i charakterystyka postaci

Wyglądem bohaterka raczej nie różniła się od innych kurtyzan - skąpo ubrana i starająca się jak najbardziej zachęcić ewentualnych klientów do korzystania z jej usług. Mimo fachu, którym się trudniła mogła wydawać się osobą aż nazbyt inteligentną i zaradną, której nieobojętny był los innych ludzi. Można było zaobserwować jej przywiązanie do kapitana straży i chęć zdjęcia z niego lykantropijnego schorzenia. Sprawiała wrażenie spokojnej, opanowanej, pewnej siebie i swojego światopoglądu, raczej nie mającej skrupułów związanych z uprawianym przez siebie zawodem. Była jednak skora do poświęceń dla miłości gdy starała się o odczarowanie ukochanego. Pomimo tego, że była prostytutką, to właśnie miłość była najważniejszą wartością w jej życiu.

Udział bohaterki w fabule gry

Carmen poznajemy przy okazji zadania "Kościany poker" i hazardowych zmagań Geralta. Jej miejscem "pracy" jest teren nieopodal gospody "Pod Misiem Kudłaczem". Z biegiem czasu bierze coraz większy udział w grze, zleca wykonanie misji "Pracujące dziewczyny" (gdzie prosi wiedźmina o ochronę prostytutek) oraz "Piękna i bestia" (wydarzenia związane z odczarowaniem Meis'a).

Ciekawostki

  • Świetnie posługiwała się igłą i nićmi, co jest nieczęste w jej fachu;
  • Potrafiła zakochać się w kapitanie straży miejskiej i walczyć o jego odczarowanie;
  • Całkiem nieźle grała w kości;
  • Przyjaźniła się z wolontariuszką Shani ;