Wiedźmin 2 · Porady Ogólne

Nikt nie zaprzeczy, że Wiedźmin 2 do najłatwiejszych gier nie należy. Dlatego też postanowiiśmy napisać dla was coś, co może przydać się w trakcie gry.

Jak dobierać talenty? Tak żeby nie żałować. Nie zależnie od drogi jaką obierzesz, trzeba wykupić pierwsze 6 zdolności z "Treningu". Ważne, żeby je zmutować - tutaj polecamy Większy Mutagen Efektów Krytycznych. Jeśli takiego nie posiadacie poczekajcie aż zdobędziecie.
Są też zdolności, tzw. "Must Have". O czym mowa? "Praca Nóg" i "Riposta". Kontratak to podstawa w walce z silniejszym przeciwnikiem, a dłuższe uniki to coś, co przydaje się także w eksploracji świata - szybciej i lepiej.

Jak walczyć? Jeśli walczymy z grupą przeciwników, to przydaje się znak Yrden. Zatrzymujemy jednego, drugiego atakujemy szybkim, a trzeciego dopadamy pod koniec combo. Cichociemni mogą pobawić się z kombinacją pułapek - są naprawdę efektywne, jeśli je połączymy na "ziemi".
Nie wydawać pieniędzy na noże do rzucania - lepiej wytworzyć petardy, które atakują kilku przeciwników na raz. Kartacz jest obowiązkowy.
Jeśli jednak walczymy z silniejszym przeciwnikiem, np. draugir (nie mylić z Draugiem), to blokujemy i czekamy na kontratak. Co prawda zjada nam to jeden wigor, ale zadaje o wiele więcej obrażeń niż zwykły cios.

Co z książkami? Jak nie cierpimy na nadmiar orenów, to trzymać się od nich zdala. Fakt, czasem mogą się przydać. Jednak informacje o potworkach zdobywamy walcząc z nimi. I tutaj pokłon w stonę twórców.

Ulepszać sprzęt! Zbroje ze wstawkami są wiele bardziej odporne od innych, a miecze z runami zadają większe obrażenia.

Jeśli chcesz wytworzyć miecz lub coś co wymaga od Ciebie składników, których obecnie nie posiadasz, to nie kupuj ich u kupca. W świecie gry jest masa różnych paczek, zawierających potrzebne Ci składniki. Jeśli np. potrzebujesz utwardzanej skóry lub solidnego sukna, to kup schemat żeby je wytworzyć. Wyjdzie taniej.

Wykonujcie wszystkie zadania poboczne! Z walki dostaje się mało doświadczenia, to właśnie wykonywanie questów zapewnia nam wyższy poziom postaci.

Zbieraj wszystkie napotkane zioła - nie ważą nic, a są konieczne do alchemii.