Vodyanoi

Dodano: 24.04.2010 / autor: Administrator

"Wzrostem dorównywał Geraltowi. Woda sięgała mu również do pasa, ale imponujący zjeżony grzebień na głowie i rozdęte skrzela sprawiały, że wydawał się większy. Grymas, krzywiący szeroką, uzbrojoną paszczękę, do złudzenia przypominała okrutny śmiech"

"Trochę Poświęcenia"

Vodyanoi to starożytna, rozumna rasa, zamieszkująca głębiny zbiorników wodnych. Wzrostem dorównują ludziom, chodź są od nich mniej barczyści. Z wyglądu Vodyanoi przypominają rybo-gadziego humanoida, z imponującym grzebieniem na głowie. Ich rybie oczy nie przedstawiają żadnych emocji, są puste i przerażające.

Ryboludzie stworzyli wysokorozwiniętą kulturę, mają własny język, potrafią wytwarzać narzędzia, broń, oraz uzbrojenie, w tym słynne kamienie z Ys.

Ta podwodna rasa czczona jest przez ceglarzy z bagien jako "Wodni Panowie". Kapłani Vodyanoi potrafią władać mocą nie gorzej niż ludzcy kapłani, czy nawet czarodzieje. Moc dostają od swych niezliczonych bogów, których otaczają czcią. Ostatnio, pośród nich, kwitną kulty podwodnych potęg.

Jedynymi znanymi miejscami które Vodyanoi zamieszkują to pradawne zatopione miasto Ys., oraz głębiny jeziora Wyzimskiego.