Krasnoludy

Dodano: 20.04.2010 / autor: Administrator

-Równy krok! Równy krok! - ryczał Barclay Els - Dzierż szyk! Pieśń, kurważ mać, pieśń! Nasz pieśń! Naprzód Mahakam! Z kilku tysięcy krasnoludzkich gardeł wydarła się słynna mahakamska pieśń bojowa.

Hooouuu! Hooouuu! Hou!

Czekajcie klienty!

Wnet wam pójdzie w pięty!

Rozleci się ten burdel

Aż po fundamenty!

Hoooouuuu! Hooouuu! Hou!

"Wieża Jaskółki"

Krasnoludy to jedna z najstarszych ras na Kontynencie, na którym kiedyś, wraz z elfami i gnomami dominowały. Są niskie, największy osobnik tej rasy sięga dorosłemu mężczyźnie do piersi, ale nadrabiają to masą ciała, przez co większość przypomina górę mięśni. Krasnoludzkie twarze są dość prostackie, wyrastają z nich długie zwykle do pasa brody.

Honor, odwaga, uczciwość i miłość do bliskich to dla krasnoludów najważniejsze, fundamentalne wartości, dalekie jednak od fanatyzmu kierują się swoim przysłowiowym zdrowym rozsądkiem. Słyną ze swojego upodobania do rzemiosła i handlu, gdzie nie mają sobie równych.
Ojczyzną Krasnoludów jest masyw Mahakam, bogaty we wszelkie rodzaje kruszców i minerałów, to właśnie tu powstały pierwsze manufaktury, kuźnie i huty. Chodź w teorii Mahakam znajduje się pod zwierzchnictwem królów Temerii, w praktyce to osobne, suwerenne państwo zarządzane przez najstarszego starostę.

Krasnoludy najbardziej zżyły się z ludźmi, jako pierwsze zrozumiały, że jedyną szansą na przetrwanie rasy jest asymilacja z nimi. Chętnie mieszkają w ludzkich miastach, chodź ich zaradność i bogactwo budzą niechęć wśród ludzi, przez co niekiedy dochodzi do brutalnych i krwawych pogromów.
Część młodzieży tej rasy wstępuje do komand Scoia'tael, by walczyć o wolność i równe prawa dla nieludzi.