Elfy

Dodano: 23.04.2010 / autor: Administrator


"Geralt dopił kubek ziołowego napitku, krzywiąc się niemiłosiernie. Cenił i lubił osiadłych elfów za inteligencje, spokojną rezerwę i specyficzne poczucie humoru, ale ich upodobań względem jadła i napoju nie rozumiał i nie podzielał"

"Ostatnie Życzenie"

Aen Seidhe to jedna ze starszych ras, są długowieczne i niezmiernie piękne, chodź obecnie wiele z nich wygląda jak wyniszczone przez chorobę. Charakterystyczne wśród elfów są szczupłe, delikatne i wyraziste twarze, o mocno zarysowanych kościach policzkowych, oraz szpiczaste uszy. Dosyć nieprzyjemnym elementem wyglądu są drobne, pozbawione kłów zęby. Wyniosłe i dumne Aen Seidhe stworzyły wysoko rozwiniętą kulturę.

Elfy przybyły na Kontynent tysiąc lat przed ludźmi. Spotkały tam krasnoludy, które budziły w nich odrazę swoim pokracznym wyglądem, prostackim zachowaniem, oraz skomplikowanymi machinami. Szybko wybuchła między nimi wojna, w której najeźdźcy stopniowo wypierali mieszkańców Kontynentu na wschód. Ginęło jednak zbyt dużo Aen Seidhe i kiedy prowadzenie dalszych wojen stało się zagrożeniem dla istnienia rasy, zapanował pokój, który trwał do czasu przybycia nowego wroga - człowieka. Elfy długo ignorowały ludzi, widząc w nich niegroźne, śmieszne istotki, nie wiedziały jednak, że to właśnie te "śmieszne istotki" będą przyczyną ich zguby. Kiedy ludzie poczuli się pewnie na Kontynencie, od razu zabrali się do ekspansji wyrzynając elfy i spychając je coraz bardziej na wschód, w końcu docierając na tereny dzisiejszego Aedirn. Tam elfka Aeliren mimo sprzeciwu starszyzny poderwała do walki elfia młodzież, wskutek czego doszło do masakry pod Shaerrawed, ludzie bezlitośnie wyrżnęli młodych bojowników. Po tej masakrze część elfów uciekła w Góry Sine, lub poukrywała się w lasach, inne zasymilowały się z ludźmi, a jeszcze inne uciekły na dalekie południe, na tereny dzisiejszego Nilfgaardu, gdzie zżyły się z tamtejszymi ludźmi, tworząc wspólnie nową cywilizację.

Elfy tworzą dwie grupy. Pierwsza to "Wolne elfy" (przez ludzi nazywane "dzikimi", "leśnymi" lub "górskimi") które nie zgodziły się na asymilację z ludźmi i gdzie tylko się da próbują żyć według swoich praw i zasad. Zamieszkują głównie lasy i niedostępne góry, obecnie większość należy do Scoia'tael. Druga grupa to "cywilizowane" elfy, czyli te, które zasymilowały się z ludźmi. Najczęściej żyją w ludzkich miastach, gdzie zostają kupcami, rzemieślnikami lub właścicielami gospód, nierzadko próbują też dostać się do struktur władzy.

Istnieją dwie enklawy Aen Seidhe: Góry Sine , gdzie elfy głodują i chorują, oraz Dol Blathanna - państwo rządzone przez czarodziejkę Enid an Gleanna, bardzo silnie uzależnione od Nilfgaardu. Wielu młodych elfów wstępuje do komand Scoia'tael by walczyć o wolność i prawa dla nieludzi.