Wiedźmin: Powrót Białego Wilka - premiera i wrażenia!

News - PBW

Tam gdzie kilka lat temu CD Projekt padł... dali teraz radę wspaniali fani. Trudno w to uwierzyć, ale kilka dni temu w sieci zadebiutowała jedna z najlepszych modyfikacji do pierwszego Wiedźmina, czyli Wiedźmin: Powrót Białego Wilka!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Każdy kto kiedyś zagłębił się w świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego prędzej czy później chce do niego wrócić - nie ważne czy chodzi tu o książki, czy gry o białowłosym wiedźminie, to uniwersum przyciąga niczym magnes. O ile książki mają to do siebie, że ich treść nie może się "postarzeć", to pierwsza gra z serii Wiedźmin (mimo niesamowitego klimatu) nie oszałamia już grafiką, tak jak zaraz po premierze. Grupa modderska D’ao z wiedźmińskiego forum postanowiła to zmienić i tchnąć w poczciwego pierwszego wiedźmaka drugie życie. Czy im się udało? Jak najbardziej, ale zacznę od początku.

Zaczęło się od tego, że dwa lata temu użytkownik wiedźmińskiego forum o nicku Scani rozpoczął pracę nad modem pt. "Wiedźmin: Powrót Białego Wilka". Nie bez powodu wybrał ten tytuł - mod miał upodobnić interfejs gry do tego z nie wydanego nigdy portu Wiedźmina na konsole oraz dodać kilka retekstur. Jednak po pewnym czasie prace zostały przerwane. Na szczęście jednak ekipa modująca wzbogaciła się o nowych członków i w wakacje ubiegłego roku wznowiła prace.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Razem z upływem czasu i nakładu pracy, modyfikacja rozrosła się do rozmiarów, o jakich twórcy na początku nawet nie myśleli. Jak twierdzi jeden z modderów, SMiki55 : "oczywiście, droga do efektu finalnego nie była prosta - gdyby nie Rustine, jedyną zmianą w stosunku do oryginału byłoby przemalowanie interfejsu na niebiesko."

Zmieniona została szata graficzna menu głównego, ekwipunku, całego dziennika, menu medytacji, najmniej znaczących nawet ikon. Wiele postaci dostało nowy wygląd i trzeba przyznać szczerze - niektóre wyglądają lepiej niż w oryginale (Triss Merigold, która wreszcie nie wygląda jak... kobieta lekkich obyczajów, a także wiele innych postaci). Sam Biały Wilk przeszedł również operację plastyczną i wygląda teraz zupełnie jak w drugiej części (jeśli nie liczyć fryzury, którą twórcy również planują zaimportować). Zmianom została poddana również garderoba Wiedźmina, która teraz przypomina pancerze z drugiej części gry. W karczmach, w których zatrzymał się Jaskier czekają na nas przerywniki filmowe, których nie można było uświadczyć w podstawowej wersji.

Myślicie, że to wszystko? Nic podobnego! Twórcy już zapowiedzieli prace nad edycją rozszerzoną moda, w której pojawi się m.in. rynsztunek przeniewiercy.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Jeżeli ktoś chce powrócić do pierwszej części Wiedźmina, to ma do tego pretekst - mod stworzony przez P ATROL'a, Eskadro'a, Rustine'a, SMiki55, pawel41lu, Pauvell'a, rafael01 i Scani. wzbogaca rozgrywkę o nową treść a także znacząco odświeża wygląd postarzonej już podstawki. Mimo, że historia i rozgrywka pozostały takie same, to mod jest warty "ogrania", zwłaszcza, że twórcy włożyli w niego wiele pracy i swojego czasu. Uważam, że jest to jeden z najlepszych modów do pierwszego Wiedźmina jakie powstały.

PS Mod można pobrać tutaj.