Wiedźmin 3 - oczekiwana sprzedaż gry w Polsce oraz ostatnia szansa na pozyskanie kolekcjonerki

News - Wiedźmin 3

Kilka tygodni temu marka CD Projekt obchodziła swoje 20. urodziny. Z tej okazji jeden ze znanych serwisów growych w Polsce – Polygamia.pl – przeprowadził wywiad z Michałem Gembickim, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego CDP.pl. Podczas obszernej dyskusji na temat cyfrowej dystrybucji, kondycji spółki oraz lokalizacji gier znaleziono czas na rozmowę o przewidywanej sprzedaży Wiedźmina 3 na polskim rynku i ostatniej szansie dla tych, którzy nie załapali się na rezerwację edycji kolekcjonerskiej.

Gembicki zapytany o to, jakie są jego oczekiwania odnośnie sprzedaży trzeciej odsłony Wiesława w naszym kraju, odpowiedział jednoznacznie:

Gigantyczne. Tym razem, mając grę na trzy platformy, chcemy pobić wszelkie rekordy poprzednich Wiedźminów. Co powinno być osiągalne - początkowo wyszły w końcu tylko na PC, "dwójka" potem pojawiła się tylko na Xboksie 360. Życzyłbym sobie, żeby wynik przebił sprzedaż GTA V [60 tysięcy szt. w 24 godziny - dop. TK]. 150-200 tysięcy sprzedanych sztuk to ogólna sprzedaż, która by mnie satysfakcjonowała. Diablo 3, które wydajemy, już przekroczyło 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Polsce - wierzę, że Wiedźmin 3 może ten wynik przekroczyć.

Kolejna kwestia jaką poruszono dotyczyła tego, jak sprzedaż gry rozłoży się procentowo pomiędzy wszystkie trzy platformy sprzętowe. Według przedstawiciela CDP.pl na PC jako platformie wiodącej sprzeda się około 70 procent nakładu, na PlayStation 4 20-30 procent, a na Xboksie One 10-15 procent. Są to jednak tylko przewidywania, gdyż w przypadku obu konsol na wzrost liczby ich użytkowników w Polsce wpłyną bez wątpienia święta Bożego Narodzenia, natomiast jeśli chodzi o samego Xboksa One, jego sprzedaż od wrześniowej premiery do pojawienia się Wiedźmina 3 na sklepowych półkach pozostaje wielką niewiadomą.

Na koniec informacja związana z możliwością pozyskania edycji kolekcjonerskiej gry w przypadku gdy nie udało nam się to za pierwszym razem. Jeżeli wciąż pragniecie dostać w swoje ręce najdroższe wydanie nowego Wiedźmina, a zawyżone ceny na aukcjach regularnie Was odstraszają, jest jeszcze nadzieja. Oto jak odniósł się do tej kwestii Michał Gembicki:

Nie, nie będzie żadnego dodruku, ani w Polsce, ani na świecie. Dla nas edycja kolekcjonerska musi mieć określony limit. Zostawiliśmy sobie jeszcze niewielką liczbę, której jeszcze nie wypuściliśmy do sprzedaży, ale już mamy listę rezerwową, na której dziś są ponad 4 tysiące zapisanych. Tylu dodatkowych sztuk na pewno nie mamy, więc będziemy jakoś musieli wyłonić szczęśliwców - chyba na zasadzie losowania.

Osobiście, pozostaje mi życzyć powodzenia wszystkim tym, którzy nadal polują na swój egzemplarz edycji kolekcjonerskiej Dzikiego Gonu. Jeżeli chodzi o sprzedaż Wiesia 3 w Polsce, to sądzimy, iż wspomniane 150 tys. kopii to absolutne minimum. :-)

Cały wywiad autorstwa Polygamii znajdziecie pod tym linkiem..