Rozbudowana walka konna w Wiedźminie 3!

News - Wiedźmin 3

Każdy dzień zbliża nas nieuchronnie do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - dlatego twórcy coraz częściej ujawniają smaczki związane z samą produkcją. Zobaczcie koniecznie, cóż będzie dane Wam robić na rozmaitych wierzchowcach w najnowszym tytule REDów!

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Konrad Tomaszkiewicz, który pełni funkcje Game Directora - wypowiedział się ostatnio o walce konnej, podczas rozmowy z serwisem AusGamers. Oto co powiedział:

Dla mnie, gracza ze starszego pokolenia, który pamięta jeszcze RPG na Atari i innych systemach z dawnych lat, najważniejsza jest dobra kombinacja historii oraz gameplay’u. Jeśli gra ma wciągający scenariusz dużo łatwiej jest jej nabrać nas, że to się dzieje naprawdę, że dokonywane przez nas wybory są ważne, a ich efekty dotykają innych ludzi.

Jeśli miałbym wymienić jeden element rozgrywki, z którego jestem zdecydowanie zadowolony, to walka z grzbietu konia. Nie jest ona obecna tylko w wyciętych sekwencjach, na koniu można będzie robić co tylko gracz zapragnie – atakować mieczem, strzelać z kuszy, rzucać bomby. Walki z innymi jeźdźcami też będą oczywiście w Wiedźminie Trzecim obecne.

Z każdym dniem jesteśmy bliżej premiery, więc spodziewajcie się więcej takich smaczków. :-)

Już nie mogę się doczekać, aby powalczyć na mojej kochanej Płotce. A Wy co sądzicie o rozbudowanych mechanizmach walki konnej?