Wiedźmin 3 - nowe logo!

News - Wiedźmin 3

Dzisiaj całkiem nieoczekiwanie studio CD Projekt zaprezentowało światu nowe, fantastyczne, logo swojej najważniejszej produkcji - Wiedźmina 3 - oraz nowy logotyp samej spółki. Sprawdźcie koniecznie jak się prezentują!

Nowe logo Wiedźmina 3:

Cytując oficjalną informację prasową dotyczącą nowego logotypu:

Dziki Gon od zawsze postrzegany był jako zwiastun wojny, cierpienia oraz śmierci. Upiorni jeźdźcy o nieznanym pochodzeniu zasiewają w ludzkich sercach strach. Wedle wierzeń posiadają zdolność zniewalania dusz, które następnie włączają do swego przerażającego orszaku. Przybywają zimą, pod osłoną nocy, a ich pojawienie poprzedzane jest zawsze zorzą polarną.

W grze Wiedźmin 3, Dziki Gon nie pełni funkcji „zwyczajnego” wroga; „bossa”, oczekującego cierpliwie na Geralta, na końcu ścieżki. Gon jest częścią wiedźmińskiego uniwersum oraz ważnym elementem wierzeń i opowieści snutych przez zamieszkującą go społeczność. Jest niezwykle istotny dla świata gry i posiada nań wielki wpływ, determinując jego losy. Jest osią gry i od początku do końca znajdować będzie się w sercu przedstawionych w niej wydarzeń.

Dowodzące nim istoty są straszniejsze, potężniejsze i bardziej tajemnicze od samego Dzikiego Gonu. Ich liczba oraz przyświecające im cele pozostają nieznane - niewielu spośród tych, którzy spotkali Gon przetrwało, by opowiedzieć o tym, co widzieli.

Z kolei tak wygląda nowe logo spółki CD Projekt:

Oto, co powiedział o nim szef studia CD Projekt RED i członek zarządu CD Projektu, Adam Badowski:

Kardynał Szkarłatny (lub REDbird) uosabia te przymioty, które identyfikują nas w branży gier wideo i nadają naszej działalności charakter: niezależność i niezłomność. Staramy się wznosić na wyżyny, mierzymy zaś jeszcze wyżej. Kolor czerwony, z którym tak silnie jesteśmy kojarzeni, współdzielimy z jeszcze jedną istotą: rarogiem. Pojawiającym się w słowiańskich legendach ognistym ptakiem, mającym przynosić ludziom szczęście oraz pomyślność. I tak jak w nim, i w nas drzemie ogień, źródło siły, pasji, kreatywności. Wszystkiego, co pozwala nam na tworzenie erpegów będących sercem przyświecającej nam filozofii.

Zmianę logotypów skomentował prezes CD Projektu, Pan Adam Kiciński:

Zmiany logotypów oraz zasad identyfikacji wizualnej to ważne decyzje biznesowe, które są efektem rozwoju Grupy. W oparciu o odświeżone logo będziemy budowali świadomość marek CD PROJEKT oraz CD Projekt RED na rynku globalnym.

Według mnie nowe loga prezentują się znakomicie! A jak Wam się podobają? :-)