Wiedźmin 3 – Novigrad będzie największym miastem jakie stworzono w grach?

News - Wiedźmin 3

Podczas tegorocznej imprezy Game Developers Conference w San Francisco twórcy Wiedźmina podzielili się kilkoma nowymi konkretnymi informacjami dotyczącymi Dzikiego Gonu. Z tego co się dowiedzieliśmy stolica wiedźmińskiego uniwersum – miasto Novigrad – będzie naprawdę ogromna!

CD Projekt RED zdradził, że miasto Novigrad (prawdopodobnie wraz z przyległościami) jest wielkościowo rozmiarów 8.5 x 8.5 km, co przekłada się na 72.25 kilometrów kwadratowych! Z kolei druga dostępna w grze lokacja – Skellige – to obszar 8 x 8 km, a więc 64 kilometry kwadratowe. Razem daje to robiące niemałe wrażenie 136.25 kilometrów kwadratowych! Jednak należy pamiętać, że to nadal nie cały świat jaki nam przyjdzie zwiedzić w Wiedźminie 3, ponieważ na razie nie ujawniono jaki obszar będzie miała trzecia lokacja, czyli Ziemia Niczyja. Dla porównania – mapa GTA 5 ma 256 kilometrów kwadratowych.

Zapowiadają się naprawdę miłe podróże po wykreowanym przez AS-a uniwersum w Wiedźminie 3! Oby tylko RED-zi pamiętali, że najbardziej liczy się jakość, a nie wielkość. ;-)