Wiedźmin 3 będzie miał premierę w 2015 roku!

News - Wiedźmin 3

Niestety z przykrością musimy Was drodzy fani poinformować, że data premiery Wiedźmina 3 została przełożona na przyszły rok, o czym dzisiaj w liście otwartym poinformował zarząd CD Projektu. Sprawdźcie kiedy dokładnie zadebiutuje największa polska produkcja wszechczasów!

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie miał premierę w lutym 2015 roku.

Przyczyną podjęcia tej decyzji jest dopracowanie gry w ostatniej fazie prac (która jest najbardziej czasochłonna) – chodzi głównie o wielokrotne przetestowanie wszystkich elementów i ich maksymalne dopieszczenie.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Żadna gra o tak wielkim rozmachu nigdy nie powstała w trzy lata. Niestety nadchodzący, rodzimy trzeci Wiedźmin, jak widać nie będzie pod tym względem wyjątkiem od reguły. Cóż pozostaje tylko czekać i wierzyć, że dodatkowy czas przełożyły się na najlepszą grę wszechczasów, bo w końcu takiej oczekujemy. :-)

Całą treść listu możecie przeczytać poniżej:

Od samego początku prac nad trzecią częścią Wiedźmina przyświeca nam idea stworzenia gry, która będzie kwintesencją i ukoronowaniem naszych 11-to letnich doświadczeń przy tworzeniu RPG-ów. Jednocześnie chcemy, żeby Wiedźmin 3 Dziki Gon wyznaczał nowe granice kreatywności i wpłynął na rozwój całego gatunku. Ale oczywiście najważniejsze jest to, żeby gracze mogli przeżyć niezapomniane przygody w wielkim i otwartym świecie. To dla was zadbaliśmy o to, żeby fabuła toczyła się w naturalny, filmowy sposób przy jednoczesnym zachowaniu pełnej wolności wyboru, a całość posiadała spektakularną oprawę audio-wizualną. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo ambitne założenia, ale energia twórcza całego zespołu połączona z możliwościami technicznymi obecnych platform pozwoliły na ich realizację. Tak gigantyczny projekt wymaga szczególnej uwagi w ostatniej fazie prac, ręcznego dopieszczenia najdrobniejszych detali i wielokrotnego testowania.

Patrząc na to co udało nam się dotychczas osiągnąć stanęliśmy przed wyborem ostatecznej daty premiery. Decyzja była trudna, jednak po dogłębnym przemyśleniu oczywista. Grę mogliśmy wydać zgodnie z pierwotnym planem pod koniec tego roku, ale uznaliśmy, że dodatkowe kilka miesięcy umożliwi nam uzyskanie jakości, z której będziemy w pełni zadowoleni i jakiej oczekują od nas gracze. Tym samym wyznaczyliśmy datę premiery gry Wiedźmin 3 Dziki Gon na luty 2015.

Drodzy gracze, zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was chciałoby jak najszybciej zagrać w Wiedźmina. Przepraszamy, że będziecie musieli poczekać nieco dłużej niż pierwotnie zakładaliśmy. Wierzymy, że jak już ten czas minie okaże się, że było warto. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas nadziejom, a Wiedźmin 3 Dziki Gon stanie się jedną z najlepszych gier RPG dostarczając Wam dużo wspaniałej rozrywki.

Drodzy akcjonariusze, czujemy odpowiedzialność jaka na nas spoczywa i dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Jesteśmy przekonani, że jakość jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces gry, a nasza decyzja jest słuszna również z biznesowego punktu widzenia.

Zarząd CD Projekt S.A.

Na koniec mamy dla Was pytanie - jak przyjęliście informację o przełożeniu daty premiery Wiedźmina 3? Czy według Was CD Projekt dobrze robi opóźniając wydanie gry chęcią oddania w ręce fanów możliwie najlepszego produktu? Piszcie!