Odejścia w REDzie!

News - Wiedźmin 3

Niestety, dwa dni temu dowiedzieliśmy się o przykrym rozstaniu z CD Projekt RED. Z firmy odeszli Marek Ziemak oraz Maciej Szcześnik. Obaj panowie zdecydowali się przejść do 11 Bit Studios, gdzie będą pracowali nad jeszcze nie zapowiedzianą grą.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

To archiwalne zdjęcie z 2010 roku pokazuje jakie zmiany zaszły w ekipie CD Projekt RED od czasów premiery pierwszego Wiedźmina. Krzyżykami zaznaczono osoby, którym przyszło pożegnać się z wiedźmińskim studiem...

Wracając do tematu - to bardzo smutna wiadomość, ale trzeba pogratulować obu panom za ich serce włożone w Wiedźmina! Jednocześnie zarówno Maciek, jak i Marek zaznaczyli, że ich odejście od REDów nie wpłynie na produkcje Wiedźmina 3. Całość projektu jest już zakończona, a teraz gra przechodzi fazę testów i poprawek.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie, wystosowane przez CD Projekt:

W CD Projekt RED pracuje zespół ponad 200 niezwykle utalentowanych ludzi i to zapewni grze sukces. Przejście to było przez obie strony starannie przemyślane i zaplanowane. Zadbaliśmy aby wydarzenie to w żaden sposób nie wpłynęło negatywnie na jakość ani termin premiery gry.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Maciek wypowiedział się o nowej produkcji, jaką przyjdzie mu tworzyć w 11 Bit:

Będę odpowiedzialny za całkowity design gry, która właśnie powstaje w mojej głowie. To kapitalne uczucie, kiedy w wyobraźni tworzę po kolei elementy świata, jego postacie, zasady nim rządzące i widzę, że pusta kartka zapełnia się moimi pomysłami, które następnie ożywają.

Oprócz tego dodał, że przejście do nowej firmy to dla niego wielka szansa i uspokaja fanów Wiedźmina:

Chciałbym na wstępie uspokoić fanów Wiedźmina - trzecia część sagi będzie na pewno najlepszą grą z serii. Design gry jest już dawno zamknięty i prace idą pełną parą. W CDP pracuje zespół niezwykle utalentowanych ludzi i to zapewni grze sukces. Decyzja o zmianie studia w trakcie projektu była dla mnie bardzo trudna, ale razem z kolegami z CDP zadbaliśmy o to, by moje przejście nie wpłynęło na jakość gry. Pracowałem nad grami z serii Wiedźmin już prawie 10 lat. Od dłuższego czasu chciałem podjąć inne wyzwania. 11bit studios zaproponowało mi pracę nad grami, o których od długiego czasu marzyłem. Jestem fanem gier niezależnych i dokładnie nad takimi produkcjami mam teraz szansę pracować. Mam też okazję tworzyć gry od początku do końca i mieć wpływ na wszelkie ich aspekty. Pozwala mi to lepiej się realizować, podejmować w grach nurtujące mnie tematy i zagadnienia. Mogę też tworzyć gry innych gatunków, o czym zawsze marzyłem. Mam nadzieję, że będą się Wam podobać.

O nowej produkcji 11 Bit wypowiedział się również Marek:

Na pewno nie będziemy robić wielkiego AAA shootera. Widzę to tak, że skalę gry nie wyznacza ilość zaangażowanych w pracę przy niej osób, ale to, ile osób gra potrafi oczarować swoim światem. I dlatego dużą grą jest i Wiedźmin i Prison Architect. To nad czym pracuję w 11 bit potencjał ma ogromny.

Pozostaje życzyć obu panom powodzenia i radości z poszerzania swoich horyzontów w dziedzinie tworzenia znakomitych gier komputerowych! :-)