Premiera Wiedźmina 3 coraz bliżej!

News - Wiedźmin 3

W dzisiejszym wydaniu biznesowej gazety Parkiet, znalazł się wywiad z Adamem Kicińskim – prezesem CD Projektu, z którego można dowiedzieć się m.in. na jakim etapie znajdują się pracę nad największą polską produkcją wszechczasów, czyli Wiedźminem 3 oraz kiedy możemy spodziewać się ujawnienia daty premiery gry. Sprawdźcie, czego się dowiedzieliśmy!

W rozmowie z dziennikarzem Parkietu, Adam Kiciński zdradza, że Wiedźmina 3

„da już się przejść od początku do końca”

Obecnie zespół CD Projekt RED skoncentrowany jest na wyłapywaniu błędów, optymalizacji oraz dopracowywaniu szaty wizualnej gry. Na dzień dzisiejszy w produkcję Dzikiego Gonu zaangażowane jest około 75% ekipy „czerwonych” – pozostałe 25% RED-a pracuje już nad „polskim Mass Effect’em”, czyli zapowiedzianym dwa lata temu Cyberpunkiem 2077.

Z wywiadu dowiadujemy się również, że spółka ma już gotowy projekt pudełka Wiedźmina 3 oraz standardowo planuje

wydać bardzo bogatą wersję podstawową i naprawdę wyjątkową edycję kolekcjonerską.

Ponadto firma ma już uzgodnioną kampanię przedsprzedażową gry w największych sieciach sprzedaży (Amazon, Gamestop).

Jeżeli chodzi o najważniejszą informację, czyli datę premiery Wiedźmina 3, to CD Projekt ujawni ją w I półroczu. Zarazem prezes odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy gra ukaże się jesienią.

Wtajemniczone ptaszki w branży ćwierkają, że do ujawnienia daty premiery gry dojdzie w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Najprawdopodobniej na najbliższej konferencji CD Projektu. Niemniej pamiętajcie – to nie jest oficjalna informacja, tylko nasza osobista analiza faktów. ;-)

Na koniec ciekawostka – choć CD Projekt nie zdradza swoich szacunków odnośnie sprzedaży trzeciej części Wiedźmina, to analitycy BM BGŻ, w styczniowym raporcie o spółce, w scenariuszu bazowym założyli sprzedaż gry w ciągu pięciu lat na poziomie 7 mln szt. (w scenariuszu optymistycznym 9 mln)!

A Wy jak obstawiacie sprzedaż Wiedźmina 3? Piszcie! :-)