Namco dystrybutorem Wiedźmina 3!

News - Wiedźmin 3

REDzi znów zaskakują, nie tylko tym, że kolejny news pojawił się nieoczekiwanie, ale przede wszystkim nową umową dystrybucyjną z Namco Bandai. Jest to coś niesamowitego zwłaszcza, że Namco miało niedawno z CD Projektem spór w sądzie odnośnie konsolowego wydania Wiedźmina 2.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

CD Projekt poinformował, że jeden ze światowych liderów sektora elektronicznej rozrywki - Namco Bandai będzie odpowiadać za dystrybucję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Europie Zachodniej.

Oto jak skomentował nową umowę Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED:

Pracowaliśmy już z Namco Bandai, więc nasi partnerzy doskonale znają zarówno samego Wiedźmina jak i wartości, które wyznajemy w studiu CD Projekt RED. Trzecia część Wiedźmina to gra, która zmieni obraz komputerowego RPG ze względu na połączenie wielkiego, otwartego świata z dojrzałą fabułą oraz narracją. Jesteśmy pewni, że dzięki Namco Bandai ten przekaz z sukcesem dotrze do europejskich graczy.

Swoje trzy grosze dorzucił również Adam Kiciński, prezes CD Projektu:

Cieszymy się, że współpracy z Namco Bandai. Jestem pewien, że tak doświadczony partner pomoże odnieść Wiedźminowi 3 sukces komercyjny na jaki zasługuje.

Podpisanie umowy skomentował także wiceprezes NAMCO BANDAI Games Europe Alberto González Lorca:

CD Projekt RED zasłużył sobie na reputację innowacyjnego studia ze światowej czołówki. Dlatego jestem dziś dumny, że mogę potwierdzić, iż niecierpliwie wyczekiwany przez graczy Wiedźmin 3 znajdzie się w naszej ofercie na przyszły rok. Cieszymy się na współpracę z CD PROJEKT i realizację projektu związanego z jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów przyszłego roku na nową generację konsol.

Namco będzie wydawcą Wiedźmina 3 na terenie najważniejszych europejskich krajów takich jak: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania, a także Austria, Belgia, Cypr, Dania, Finlandia, Grecja, Islandia, Irlandia, Luksemburg, Monako, Malta, Norwegia, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Holandia, Andora i San Marino.

Od siebie powiem, że mnie wybór Namco na dystrybutora Wiedźmina 3 dla Europy Zachodniej mocno zaskoczył. My jednak nie przejmujemy się tą umową, ponieważ dzięki niej jesteśmy coraz bliżej poznania daty premiery gry!

Na koniec kilka słów komentarza od naszego Protagonisty:

Całkowicie nie rozumiem wyboru Namco Bandai na dystrybutora Wiedźmina 3, przecież to właśnie ta firma nie tylko zawiodła na jednym z kluczowych rynków przy dystrybucji poprzedniego Wiesia, ale do tego wszystkiego wytoczyła CD Projektowi proces, w którym jeden z, w moim mniemaniu absurdalnych zarzutów, dotyczył... bezpodstawnego zdjęcia zabezpieczeń DRM z Wiedźmina 2. Według mnie szkoda, że europejskim dystrybutorem gry nie został, np. cieszący się ostatnio dobrą renomą Deep Silver...

A Wy uważacie, że CD Projekt dobrze zrobił podpisując umowę z Namco? Piszcie!