Premiera wiedźmińskiego komiksu w marcu!

News - Wiedźmin 3

Kilka dni temu studio CD Projekt RED informowało o nawiązaniu współpracy z Dark Horse Comics - jednym z największych i najbardziej renomowanych wydawców komiksów na świecie. Dziś już oficjalnie wiemy, że owocem tej współpracy będzie seria komiksów poświęcona wiedźminowi Geraltowi.

Za scenariusz komiksu odpowie Paul Tobin, rysunki będą dziełem Joe Querio, a okładki zaprojektuje Dave Johnson. Pierwszy zeszyt na podstawie Wiedźmińskiego uniwersum zadebiutuje w kioskach 19 marca 2014 roku. Komiks zostanie przetłumaczony na aż 19 języków (stawiam, że na 100% znajdzie się wśród nich język polski :-).

Tło fabularne pierwszego nadchodzącego komiksu przedstawia się tak:

Geralt wędrując skrajem Czarnego Lasu w Angrenie spotka wdowca, którego zmarła i opętana żona nawiedza posiadłość zwaną Szklanym Domem. Posiadłość jest pełna tajemniczych pomieszczeń, a za każdym rogiem czai się zagrożenie. W związku z tym białowłosy zabójca potworów będzie musiał wykorzystać swoje nadludzkie zdolności, aby rozwikłać zagadkę i przetrwać.

Oto okładka pierwszego nadchodzącego komiksu:

Nawiązanie współpracy z Dark Horse Comics skomentował Adam Kiciński - prezes CD Projektu:

Dark Horse Comics to szczególna firma i największy niezależny wydawca komiksów w USA. Pozyskaliśmy idealnego partnera, który pomoże nam wzmocnić markę Wiedźmin i sprawić, że będzie jeszcze lepiej rozpoznawalna zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie.

Do podpisania umowy odniósł się również Nick McWhorter, dyrektor programów własnych w Dark Horse Comics:

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z CD Projekt RED. Świat Wiedźmina jest niezwykle barwny a sam główny bohater, czyli Geralt, jest fascynującą postacią. Forma komiksu pozwoli opowiedzieć kolejne, dojrzałe opowieści ulokowane w tym uniwersum.

Ze swojej strony nie mam wątpliwości, że zapowiedź wiedźmińskiego komiksu, to kolejna już rzecz (obok wiedźmińskich puzzli i zapowiedzianej gry planszowej), która z pewnością umili wielu fanom Wiesia oczekiwanie na trzecią część trylogii :-)