Spike Chunsoft japońskim dystrybutorem Wiedźmina 3!

News - Wiedźmin 3

Spółka CD Projekt poinformowała dzisiaj, że podpisała umowę dystrybucyjną na trzeciego Wiedźmina z czołowym japońskim wydawcą zachodnich gier – firmą Spike Chunsoft. Ponadto nadchodząca polska mega produkcja jest obecnie prezentowana na Tokyo Game Show - największych targach gier wideo w Azji.

Spike Chunsoft będzie odpowiadać za dystrybucję oraz promocję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Xbox One oraz PlayStation 4 w Japonii.

Oto komentarz Michała Nowakowskiego - członka zarządu spółki CD Projekt – dotyczący wybrania japońskiego dystrybutora trzeciej części wiedźmińskiej sagi:

Spike Chunsoft to świetny partner, z którym poznaliśmy się gdy wydali we współpracy z nami Wiedźmina 2 w wersji Xbox 360 w Japonii.Ich ogromne doświadczenie w wydawaniu i promowaniu zachodnich gier RPG oraz pasja, z jaką podchodzą do swojej pracy połączyły nas również w wypadku Wiedźmina 3. Nie mamy cienia wątpliwości, że rozumieją dokładnie nasze wartości i że przyczynią się znacząco do sukcesu Wiedźmina 3 w Japonii.

Podpisanie umowy skomentował również Satoru Honma, International Business Development Producer w Spike Chunsoft:

Okazja do współpracy z CD Projekt RED przy wydaniu Wiedźmina 3: Dziki Gon w Japonii to dla nas zaszczyt. Gry RPG zawsze były istotną częścią japońskiego krajobrazu gier wideo. Równocześnie, choć coraz więcej dobrych zachodnich produkcji z tego gatunku jest tłumaczona na japoński, część lokalnych graczy nie jest świadoma ich obecności. Mocno wierzę, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pomoże zmienić tę sytuację i będzie grą, która zmieni postrzeganie zachodnich RPG na japońskim rynku.

W Japonii nawet największe zachodnie produkcje często są marginalizowane (ich sprzedaż oscyluje w granicach kilkunastu tysięcy), ponieważ bardzo trudno trafić w gusta mieszkańców tego narodu. Jednak powyższa wypowiedź sugeruje, że japoński wydawca pokłada ogromne nadzieje w nadchodzącej trzeciej odsłonie Wiesia. Sprzedaż Wiedźmina 2 w wersji Xbox 360 w Kraju Kwitnącej Wiśni na obecną chwilę nie przekroczyła jeszcze 20 tysięcy egzemplarzy, lecz osobiście nie mam wątpliwości, że trzecia część przygód Białego Wilka ma potencjał na sprzedaż grubo ponad 10-ciokrotnie wyższą :-)

Poniżej, dla koneserów, japońska wersja zwiastuna Wiedźmina 3:

Jak Wam się podoba? ;-)