Nieoficjalny gameplay z Wiedźmina 3 – wyjaśnienie sytuacji

News - Wiedźmin 3

Zamieszczony przez nas ostatnio materiał z nielegalnie nagranym gameplay’em z Wiedźmina 3 wywołał sporo kontrowersji. Dziś na portalu cdaction.pl pojawił się oficjalny komentarz Agnieszki Szóstak z CD Projekt RED w sprawie wycieku. Sprawdźcie jak twórcy Wiedźmina skomentowali zaistniałą sytuację!

Oto oficjalny komentarz CD Projekt RED:

Cała historia przedstawia się po prostu tak, że pewien turecki dziennikarz, z pewnego portalu wbrew naszym wyraźnym prośbom postanowił jednak materiał nagrać i opublikować. Teraz konsekwentnie blokujemy wszystkie linki, które pojawiają się w sieci. Z kilku powodów, ale przede wszystkim dlatego, że wideo ma fatalną jakość, która nijak nie oddaje jakości naszej gry. Oraz dlatego, że zawsze staramy się dostarczać naszym fanom materiałów możliwie najlepszych, taki plan był również na gameplay i to się nie zmieniło. Wiemy, że gracze bardzo czekają na publiczny pokaz rozgrywki i chcemy mieć pewność, że kiedy wreszcie pokażemy gameplay oficjalnie, nie zawiedziemy oczekiwań. A kiedy to nastąpi? Kiedy doszlifujemy wszystkie elementy i sami uznamy, że gra jest na to gotowa. :)

Ze swojej strony chciałbym wyjaśnić, że pisząc poprzedniego newsa nie znałem komentarza CD Projekt RED w sprawie wycieku, a informacja o gameplay’u z pewnością należy do ważnych dotyczących Wiedźmina 3. Tylko z tego powodu napisałem i opublikowałem poprzedniego newsa.