The Witcher Adventure Game - nowa planszówka od CD Projekt Red!

News - Wiedźmin 3

Tak to nie pomyłka! Gra planszowa o tematyce Wiedźminskiej już powstała! Kto odpowiada za projekt, czy fani wiedźmina i planszówek zjednoczą się nad nowym dzieckiem twórców? Zapraszam do rozwinięcia newsa!

Informacja o tym, że w nasze ręce oddana zostanie gra planszowa The Witcher Adventure Game, pojawiła się na targach Gamescom 2013 gdzie została zaprezentowana. Od niedawna też i my możemy ją podziwiać, a to za sprawą serwisu Twitter, na którym pojawiły to się pierwsze zdjęcia produktu.

Autorem gry jest CD Projekt RED, który stworzył wszystkie grafiki do projektu, oraz Ignacy Trzewiczek, bardzo znany z wielu wyśmienitych "plansz". Nie sposób więc jest nie wspomnieć tutaj Robinsona Crusoe, który został nominowany do International Gamers Award, jednej z najważniejszych nagród w świecie gier planszowych. Tak więc fani powinniśmy spać spokojnie! Gra jest w dobrych rękach!

Ważniejsze jednak są informacje o grze, która to przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku minimum 16 lat, a przewidywany czas rozgrywki to 2 godziny. Niewiadomą natomiast jest czy gracze będą walczyli ze sobą czy raczej będziemy mieli do czynienia z grą kooperacyjną. Z tego co zostało ujawnione grywalnymi postaciami mają być Geralt, Jaskier, Triss i Zoltan, którzy na planszy reprezentowani będą przez plastikowe figurki.

Ciekawą informacją jest też, że gra oprócz wersji fizycznej, doczeka się także mobilnej - na Ipad'y. Premiera The Witcher: Adventure Game odbyć się ma w roku 2014.

Niżej prezentujemy zdjęcia prezentujące nowe dzieło czerwonych!

Zapraszam do komentowania! ;-)