Warner Bros zajmie się promocją i dystrybucją Wiedźmina 3!

News - Wiedźmin 3

CD Projekt poinformował dziś o podpisaniu największej w swojej historii umowy dystrybucyjnej. W jej efekcie Warner Bros. Interactive Entertainment – będący częścią największego na świecie koncernu mediowego (Time Warner) – wypromuje Wiedźmina 3 na terenie Ameryki Północnej!

CD Projekt współpracował już z Warner Bros. Interactive Entertainment rok temu przy okazji premiery Wiedźmina 2 na konsoli Xbox 360. Światowy gigant sukcesywnie wprowadził wtedy polską produkcję na rynki USA, Kanady oraz Meksyku, co przełożyło się na dość wysoką sprzedaż gry. Teraz amerykańska firma zdecydowała się kontynuować współpracę przy promocji i dystrybucji Wiedźmina 3.

Oto, co na temat podpisania umowy powiedział Adam Kiciński – prezes CD Projektu:

Premiera Wiedźmina 3 to najważniejsze wydarzenie w historii naszej Spółki. Warner Bros. jest dla nas niezwykle cennym partnerem, ponieważ ma doświadczenie i bardzo silną pozycję na amerykańskim, czyli największym z naszego punktu widzenia rynku. Bardzo się cieszymy, że podziela on naszą wiarę w sukces Wiedźmina 3 oraz jest gotowy mocno zaangażować się w jego promocję i sprzedaż w Północnej Ameryce.

Podpisanie umowy skomentował również Kevin Kebodeaux – wiceprezes sprzedaży na Ameryki, Warner Bros. Interactive Entertainment:

Wiedźmin 3 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku i jedna z najbardziej obiecujących gier RPG, które pojawią się na konsolach nowej generacji. Bardzo cieszymy się z kontynuacji naszego partnerstwa z CD PROJEKT. Kolejna odsłona Wiedźmina, doskonale wpisuje się w naszą politykę dostarczania graczom, tytułów z najwyższej półki

Trzeba zaznaczyć, że CD Projekt będzie współpracował z Warner Bros. Interactive Entertainment jedynie na polu promocji i dystrybucji Wiedźmina 3. Globalnym wydawcą gry będzie sam CD Projekt.

Ze swojej strony nie będę ukrywał, że podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą, która jest dystrybutorem filmów z serii Władca Pierścieni oraz Harry Potter, to właściwie stu procentowa gwarancja globalnego sukcesu dla Wiedźmina 3 :-) A Wy co myślicie na ten temat? Zapraszam do dyskusji!