Wiedźmin 3: Dziki Gon kontra australijska cenzura

News - Wiedźmin 3

Australia jest krajem, w którym wiele gier „dla dorosłych” jest cenzurowanych, bądź w skrajnych przypadkach w ogóle niedopuszczanych do sprzedaży, np. z powodu obecności scen seksu, krwawych walk, bądź przekleństw. Jednak możliwe, że polskie studio nie będzie musiało wprowadzać dla Australijczyków specjalnej cenzury w Wiedźminie 3. Sprawdźcie, co na ten temat mówi Agnieszka Szóstak z CD Projekt RED.

Przedstawicielka polskiego studia w wypowiedzi dla serwisu games.on.net zaznaczyła, że CD Projekt RED nie tworzy nadchodzącego Dzikiego Gonu pod żaden konkretny system kwalifikacji wiekowej. Wszelka zawartość, która znajdzie się w grze, ma na celu podniesienie jej jakości oraz jakości wrażeń z niej płynących, dlatego jeżeli seks, krwawe sceny, bądź przekleństwa pozytywnie wpływają na to, to ujrzymy/usłyszymy je w grze. Najważniejsze dla studia jest stworzenie wiarygodnego, żyjącego świata – system kwalifikacji wiekowej ma drugorzędne znaczenie.

Niedawno w Australii pojawiła się nowa kategoria wiekowa R 18+ dla gier, dzięki czemu na tamtejszym rynku mogło zadebiutować sporo tytułów. Ma to również istotny wpływ na nadchodzącego Wiedźmina 3. Agnieszka Szóstak z CD Projekt RED mówi, że są szanse na to, aby w ogóle nie trzeba było modyfikować zawartości Dzikiego Gonu pod australijski rynek.

Pełną wypowiedź w języku angielskim można przeczytaj tutaj.

Dodatkowo CD Projekt RED udostępnił dzisiaj w sieci kolejną tapetę z Wiedźmina 3. Oto ona: