Spotkanie ze scenarzystą Wiedźmina 3

News - Wiedźmin 3

Mamy prawdziwie ekskluzywną informację - w przyszłą sobotę, 8 czerwca, o godzinie 13 w klubokawiarni PaństwoMiasto w Warszawie odbędą się warsztaty pisania scenariuszy gier komputerowych! Spotkanie będzie prowadzone przez Jakuba Szamałka – pisarza, a obecnie przede wszystkim scenarzystę Wiedźmina 3 w zespole CD Projekt RED.

Na spotkaniu uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania typu:

Jak się pisze scenariusze gier i czym się one różnią od scenariuszy teatralnych i filmowych? Jak ważny jest scenariusz, dialogi i koncepcja fabularna podczas pracy nad grą typu Wiedźmin? Czy pisanie scenariusza gry komputerowej jest sztuką i czym się różni od pisania powieści?

Ponadto:

Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko zasmakują w teorii, ale także spróbują swoich sił w praktyce. Pod okiem prowadzącego wspólnie napiszą dialogi na wybrany temat i zastanowią się, czy można je przenieść do gry. Warsztaty będą wymagały zaangażowania indywidualnego i zarazem pracy zespołowej – tak, jak to się odbywa w profesjonalnym zespole pracującym nad grą RPG.

Sam Jakub Szamałek jest doktorem archeologii śródziemnomorskiej, ukończył Oxford i Cambridge, był stypendystą fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jego debiut literacki Kiedy Atena odwraca wzrok otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za najlepszy kryminał roku 2012. Obecnie pracuje nad scenariuszem Wiedźmina 3. W maju br. ukazała się jego druga powieść kryminalna Morze Niegościnne.

Jeszcze raz najważniejsze info - warsztaty pisania scenariuszy gier komputerowych odbędą się w klubokawiarni PaństwoMiasto 8 czerwca o godzinie 13.

Adres: ul. Andersa 29, Warszawa.

Oczywiście gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w spotkaniu i podzieleniu się opinią! :-)

Niestety osobiście nie będę mógł wziąć udziału w warsztatach, ponieważ będę w tym czasie nad morzem na pomaturalnych wczasach.