Prezydent odznaczył twórców Wiedźmina!

News - Wiedźmin 3

Podczas dzisiejszych obchodów Święta Narodowego 3 Maja król Polski prezydent Bronisław Komorowski wręczył założycielom CD ProjektuMichałowi Kicińskiemu i Marcinowi Iwińskiemu – oraz szefowi studia CD Projekt REDAdamowi BadowskiemuKrzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Sprawdźcie za jakie zasługi twórcy Wiedźmina zostali odznaczeni.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski zostały przyznane twórcom Wiedźmina „za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości polskiej”. Oto co odznaczone osoby napisały w specjalnym liście do prezydenta Komorowskiego:

Kiedy prawie 20 lat temu, jako pełni odważnych planów, nieco szaleni młodzi ludzie zaczynaliśmy działalność gospodarczą, a potem rozpoczynaliśmy pracę nad serią gier Wiedźmin nie myśleliśmy nawet, że przyjdzie nam kiedyś znaleźć się w tym miejscu i w takim charakterze. Chcieliśmy po prostu robić w życiu to co było nasza pasją i dzisiaj wierzymy, że to właśnie nasza pasja doprowadziła nas tutaj.

Poza tym przy okazji nasz prezydent otrzymał od odznaczonych podarunek w postaci edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 2.

Warto wspomnieć, że rok temu takie samo odznaczenie otrzymał nominowany do Oskara Tomek Bagiński – twórca fenomenalnych animacji do gier z Białym Wilkiem w roli głównej. Ponadto w tym tygodniu edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2 otrzymał również prezydent naszych słowiańskich barci z Bułgarii Rosen Plewnelijew. Wszystko to oczywiście świetnie wpływa na rozpoznawalność marki, co jest bardzo ważne przed nadchodzącą premierą trzeciej części Wiesia.

Taka mnie refleksja naszła… dziś Polska nie toczy wojen, więc patriotyzm przejawia się gospodarczym wspieraniem państwa, czyli mówiąc jaśniej wspieraniem go finansowo, a to twórcom Wiedźmina, pomimo kryzysu, wychodzi wyśmienicie ;-)