Ekranizacja od Petera Jacksona oraz gra na podstawie książek! - subiektywnym okiem #03

News - Wiedźmin 3

Nie będę ukrywał, że od dawna marzy mi się porządny film oraz gra na podstawie książek Sapkowskiego o Wiedźminie. Wiedźmin, Wiedźmin 2 – oczywiście wiem, że takie gry istnieją, bo je świetnie znam, ale chcę „czegoś więcej” … Tak się akurat ciekawie składa, iż nadchodzący Wiedźmin 3: Dziki Gon ma być definitywnym zakończeniem przygód Geralta z Rivii. Oznacza to, że twórcy nie zamierzają w przyszłości kontynuować historii bohatera, jednak, jak zaznaczył sam prezes CD Projekt RED, gra nie będzie ostatnim tytułem studia spod marki Wiedźmin. Krótko mówiąc w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych mega produkcji osadzonych w uniwersum książek Sapkowskiego!

Połączmy fakty. Chyba nikt, kto przeczytał opowiadania oraz sagę Sapkowskiego, nie neguje tego, że historia Geralta z Rivii, napisana przez mistrza polskiej fantastyki, do tuzinkowych nie należy. Świetnie wiedzą o tym deweloperzy z CD Projekt RED, którzy na własnej skórze przekonali się, jak trudno jest stworzyć grę dorównującą jakością scenariusza książkowemu oryginałowi. Tak, więc jeżeli twórcy chcą celować możliwie najwyżej, to najrozsądniejszym wyjściem w dalszym rozwoju marki Wiedźmin, już po premierze trzeciej części, według mnie byłoby właśnie zegranizowanie twórczości AS-a z cyklu Wiedźmińskiego (czyli opowiadań i sagi). Scenariusz z miejsca prawie gotowy, a poza tym, chyba nikt nie zaprzeczy, że byłaby to prawdziwa uczta dla wszystkich fanów Wiesia. Geralt, Yeneffer, Ciri, Jaskier, Milva, Regis, Cahir i rzucająca bluzgami na prawo i lewo Angoulême, no przyznajcie – na samą myśl się łezka w oku kręci! :-)

Stworzenie takiego tytułu oczywiście wymagałoby od CD Projekt RED ogromnych możliwości, które studio… posiada. Mam tutaj na myśli najwyższej jakości autorską technologię REDengine 3 oraz doświadczenie zespołu. Zakładając nawet, że jeżeli dziś ich jeszcze w 100% nie ma, to za dwa lata, po debiucie Wiedźmina 3, będzie miało z pewnością. W każdym razie na pewno szanse powodzenia takiego projektu są większe, niż w 2002 roku, kiedy to powstał zespół CD Projekt RED.

Idąc myślami dalej, a zarazem w drugą stronę – w grudniu 2014 roku na ekranach kin zadebiutuje ostatnia część Hobbita i najbardziej utytułowany reżyser filmów fantasy - Peter Jackson będzie mógł zająć się czymś nowym… kto stawia na Wiedźmina? ;-) Osobiście nie mam wątpliwości, że jeżeli Dziki Gon będzie takim mega hitem, jak zapowiadają twórcy, to Geralt z Rivii stanie się niekwestionowanym nr 1 jeżeli chodzi o wizytówkę nowoczesnej polskiej kultury, a sama marka Wiedźmin kto wie, czy nie czymś na miarę Władcy Pierścieni? Dodam do tego, jakby nie patrząc, klimaty są podobne…

Reasumując widzę to tak, że w jakimś 2017-18 roku możemy spodziewać się pierwszej części gry oraz filmu Wiedźmina opartego na książkowym oryginale. Jako, iż już nie mam pomysłu to o zwyczajnym tytule „Ostatnie życzenie”, bo czemu by nie? W końcu żelazo trzeba kuć póki gorące! ;-)

A Wy co myślicie o takim dalszym rozwoju marki Wiedźmin pod skrzydłami CD Projekt RED, a może sami inaczej go widzicie? Zapraszam do komentowania i dyskutowania :-)

Jeżeli masz jakąś ciekawą uwagę, myśl, refleksję dotyczącą Wiedźmina 3 lub, choćby taką związaną z życiem, bądź czymkolwiek innym, to pisz na podany poniżej adres. Pamiętaj – zawsze najważniejsze jest przesłanie, a nie styl. Siłą Warowni jesteś Ty i inne osoby czytające te słowa (wiem, wiem - słowo jest powiedziane, a wyraz napisany, ale tak zdecydowanie lepiej brzmi), a nie gry z serii Wiedźmin. Owszem bez nich tej strony nie byłoby, ale to ludzie stanowią potęgę wiedźmińskiej społeczności, a nie sam Wiedźmin. Regularnie będę publikował nadesłane teksty.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aha, oczywiście gorąco zapraszam wszystkich do udzielania się na naszym forum!