Dla kogo otwarty, dla tego otwarty… - subiektywnym okiem #02

News - Wiedźmin 3

Najwięcej kontrowersji związanych z zapowiedzeniem Wiedźmina 3 wzbudziła informacja o ogromnym otwartym świecie, który zaoferuje gra. Postanowiłem przedstawić swoją wizję na ten temat, czyli krótkie „jak to widzę”. Zapraszam.

Moim zdaniem Wiedźmin 3 nie będzie Skyrim’em z Geraltem w roli głównej, Wiedźmin 3 będzie Gothic’iem 2 – grą, w której będziemy mieli ogromny otwarty świat, ale będziemy się bali go eksplorować. Uważam tak, ponieważ poziom przeciwników nie będzie tutaj skalowany. W Dzikim Gonie nie wejdziemy swobodnie do lasu na spacer, bo nas zwykle wilki zabiją, a jak nie wilki, to inne jeszcze gorsze potwory, które zaległy się po wojnie… Według mnie jeżeli otwarty świat w ten sposób zostanie zaoferowany Graczom, to nie odbije się on destruktywnie na fabule.

Podsumowując, byłby to strzał w dziesiątką i moim skromnym zdaniem będzie ;-)

A Wy jak wyobrażacie sobie to połączenie otwartego świata z nieliniową, piekielnie wciągającą fabułą? Zapraszam do komentowania i dyskutowania :-)

Jeżeli masz jakąś ciekawą uwagę, myśl, refleksję dotyczącą Wiedźmina 3 lub, choćby taką związaną z życiem, bądź czymkolwiek innym, to pisz na podany poniżej adres. Pamiętaj – zawsze najważniejsze jest przesłanie, a nie styl. Siłą Warowni jesteś Ty i inne osoby czytające te słowa (wiem, wiem - słowo jest powiedziane, a wyraz napisany, ale tak zdecydowanie lepiej brzmi), a nie gry z serii Wiedźmin. Owszem bez nich tej strony nie byłoby, ale to ludzie stanowią potęgę wiedźmińskiej społeczności, a nie sam Wiedźmin. Regularnie będę publikował nadesłane teksty.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aha, oczywiście gorąco zapraszam wszystkich do udzielania się na naszym forum!