Premiera Wiedźmina 3 zagrożona - subiektywnym okiem #01

News - Wiedźmin 3

Za każdym razem, gdy przypominają mi się oficjalnie ujawnione, przez CD Projekt RED, informacje dotyczące trzeciej odsłony przygód Białego Wilka, nachodzi mnie impuls, że gra zaliczy obsuwę.

Mam tutaj dokładnie na myśli dane mówiące o tym, iż otwarty świat Wiedźmina 3 będzie o 20% większy od tego ze Skyrim oraz, że same dodatkowe zadania wystarczą na 100h rozrywki. Jeżeli faktycznie tak będzie, to projekt RED-ów jest porównywalny wielkością do nadchodzącego GTA 5, czy wspomnianego Skyrim’a, a to przecież wiąże się z dosłownie dziesiątkami tysięcy godzin testów... Owszem zespół deweloperski jest teraz dwa razy większy, niż przy Zabójcach Królów, ale i tak jest zdecydowanie mniejszy od tych odpowiedzialnych za wyżej wymienione gry. Po ujawnionych materiałach co prawda widać, że gra jest na zaawansowanym etapie prac, a twórcy posiadają ultranowoczesny silnik graficzny, jednak należy pamiętać, iż praca programistów to jedno, a praca testerów drugie.

Wnioskując według mnie szanse na premierę Wiedźmina 3 wiosną 2014 roku są bliskie zeru, a debiut w 3-4 kwartale roku również będzie trudny do zrealizowania… Aby zakończyć pozytywnym aspektem napiszę, że jedno jest pewne – na Wiedźmina 3 warto czekać, choćby i premiera miała zaliczyć opóźnienie, bo nie mam wątpliwości, że CD Projekt wynagrodzi nam to jakością gry :-)

A Wy co myślicie o premierze Wiedźmina 3 w 2014 roku? Zapraszam do komentowania i dyskutowania :-)

Jeżeli masz jakąś ciekawą uwagę, myśl, refleksję dotyczącą Wiedźmina 3 lub, choćby taką związaną z życiem, bądź czymkolwiek innym, to pisz na podany poniżej adres. Pamiętaj – zawsze najważniejsze jest przesłanie, a nie styl. Regularnie będę publikował nadesłane teksty.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aha, oczywiście gorąco zapraszam wszystkich do udzielania się na naszym forum!