CD Projekt RED pragnie wzorować się na modelu Rockstara

News - Wiedźmin 3

Marcin Iwiński w rozmowie z serwisem Gamesindustry.biz odniósł się do planów studia na najbliższe lata. CD Projekt RED, wzorem studia Rockstar, będzie wydawać mało gier, lecz będą to projekty ogromne i najwyższej jakości.

CD Projekt RED nie zamierza rozdrabniać się na kilka projektów jednocześnie. Cel jaki przyświeca twórcom z polskiego studia to tworzenie gier napradę dużych, raz na kilka lat. Wzorem, jaki podał szef RED'a, Marcin Iwiński w rozmowie z Gamesindustry.biz to model jaki przyjęło studio Rockstar.

"Wiedźmin 3 powstał w składzie 80 osób, Wiedźmina 3 z 250 osobami, a jeśli chodzi o Cyberpunk, będzie dysponowało jeszcze większą ekipą. Nie chcemy zajmować się wieloma projektami jednocześnie, lecz skupimy się na konkretnych rzeczach... Nie chcemy być studiem z 10 projektami. Model stosowany prze Rockstar jest odpowiedni". - twierdzi Iwiński.

Wspomina on również, iż zawsze w przypadku takich serii jak choćby Grand Theft Auto, czekamy kilka dobrych lat na kolejną odsłonę, a w momencie jej premiery pojawia się jedno wielkie "wow". Tą drogą chce podążać CD Projekt RED, więc po polskiej ekipie możemy spodziewać się projektów przemyślanych, rozbudowanych i za każdym razem – jak wspomniał Marcin Iwiński – odmieniających nie tylko gatunki, ale w pewnym sensie całą branżę.

Jedyne co nam pozostaje, to życzyć naszej rodzimej ekipie powodzenia i aby kreatywność oraz pasja nigdy jej nie opuściły.