Wiedźmin 3: Krew i Wino – przybliżona data premiery; rozmiar mapy; kwestia odświeżonych wersji

News - Wiedźmin 3

Niemiecki GameStar przeprowadził wywiad z jednym z członków ekipy CD Projekt RED. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się jaki rozmiar będzie posiadała mapa w rozszerzeniu Krew i Wino oraz jak ma się sprawa odświeżania poprzednich wersji gry.

Pierwsza sprawa, dotyczy premiery samego rozszerzenia, pt. Krew i Wino. Według informacji dewelopera, ta nie została jeszcze dokładnie ustalona, lecz możemy być pewni, że nastąpi ona jeszcze przed targami E3. Dla ścisłości, wspomniana impreza startuje w dniu 14 czerwca.

Toussaint, które przyjdzie nam zwiedzać w drugim i zarazem ostatnim rozszerzeniu do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie cechowała wielkość porównywalna do tej, jaką udało się osiągnąć twórcom w przypadku archipelagu Skellige z podstawowej wersji gry. Precyzując, gdybyśmy zsumowali obszar lądowy wszystkich wysp wspomnianego regionu, właśnie tej wielkości mapy możemy spodziewać się w przypadku lokacji z nadchodzącego rozszerzenia.

Co więcej, podczas wywiadu poruszono temat odświeżania poprzednich odsłon trylogii, jak i edycji "Gry Roku" Wiedźmina 3. Odnośnie pierwszej kwestii, sprawa wygląda jasno – CD Projekt RED nie planuje zremasterowanej wersji pierwszej i drugiej części wiedźmińskiego cyklu. Jeśli chodzi o edycję GOTY Dzikiego Gonu (przypuszczalnie, pakiet miałby zawierać podstawową wersję, wszystkie dodatki i aktualizacje oraz dwa duże rozszerzenia fabularne), takowe wydanie również nie jest planowane.

Dajcie znać w komentarzach, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.