CD Projekt RED planuje samodzielną wersję Gwinta?

News - Wiedźmin 3

W miniony weekend odbyły się targi PAX East, na które zawitali twórcy growego Wiedźmina. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, iż w rozszerzeniu Krew i Wino pojawi się talia Skellige do kransoludzkiej karcianki o nazwie Gwint. Pewne przesłanki kierują nas również do tematu samodzielnej wersji Gwinta.


Na targach PAX East, CD Projekt RED poprowadziło panel zatytułowany "GWENT-ception: Does a game within a game, make a game a better game?", na którym omawiano fenomen Gwinta oraz zorganizowano sesję "pytań i odpowiedzi".

Ciekawostką jest fakt, iż pod koniec panelu, zapytano publiczność, czy mogła by głośno wyrazić jak bardzo chce samodzielnej wersji karcianki. Odzew na widowni był jednoznaczny, a jeden z twórców nagrał "hałas", zapewniając iż pokaże ten materiał kolegom w warszawskim studiu.

Cóż, w tym temacie zaczyna robić się coraz ciekawiej, bowiem już niejednokrotnie fani Wiedźmina 3 domagali się Gwinta nie będącego integralną częścią pełnej wersji "Trójki". Głównym powodem jest chęć rywalizowania z innymi graczami w trybie multiplayer. Jeśli chodzi o mnie, chętnie zobaczyłbym zarówno samodzielną wersję wspomnianej "gry w grze", ale moim zdaniem, dobrym posunięciem byłoby dodanie odpowiedniego trybu w menu gry Dzikiego Gonu, z opcją rozgrywki przez internet.