Medalion Geralta w Rocket League!

News - Wiedźmin 3

Psyonix, twórcy Rocket League nawiązali współpracę z CD Projekt RED, czego rezultatem jest drobny dodatek do szalonej wyścigówki. Mowa o wilczym medalionie, jaki znamy z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.


Rocket League to istne objawienie ubiegłego roku w branży gier wideo. Groteskowa, nastawiona na zabójczo szybką akcję quasi-sportowa wyścigówka, w której przy pomocy różnych fikuśnych pojazdów z napędem rakietowym, rozgrywamy mecz piłki nożnej, otrzymała niesamowicie pozytywny odzew ze strony graczy na całym świecie.

Jeśli nie słyszeliście o tym mały arcydziele, przytoczę Wam kilka cyferek. Produkcja Rocket League kosztowała zaledwie 5 milionów dolarów, natomiast jakieś pół roku po debiucie produkcji, twórcy zainkasowali okrągłe 50 milionów. Mowa o wersjach PlayStation 4 oraz PC, bowiem posiadacze Xboksów One otrzymali grę dopiero miesiąc po ogłoszeniu wyników sprzedaży. W tym tygodniu, dowiedzieliśmy się również, ich w produkcję zagrało już 14 millionów graczy.

Co jest jednak najciekawsze w całym fenomenie Rocket League, twórcy nieustannie organizują liczne wydarzenia związane z grą, jak choćby turniej przygotowany współnie z zarządem serwisu Twitch.tv i wiele innych. Psyonix, nawiązuje również współpracę z innymi deweloperami gier, oraz aktywnie reaguje na aktualne wydarzenia popkulturowe.

Efektem tych działań są przede wszystkim liczne, zwykle małe dodatki nawiązujące to róznych dzieł growych i filmowych. Przykładem niech będzie film Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości, gdzie w granicach jego premiery do Rocket League trafił specjalnie przygotowany Batmobil. Jeśli chodzi o gry, jednym z najciekawszych DLC było to, przytowane razem z polskim studiem Techland – w ramach promocji dodatku The Following> do gry Dying Light. W ramach kolaboracji obu firm, oprócz dodatkowej zawartości do wyścigówki, do polskiego zombie-survivalu trafiła skórka z motywem graficznym Rocker League.

Dziś natomiast, przyszła kolej na Geralta z Rivii i jego wilczy medalion. Pracownicy Psyonix, z których część jest wielkimi fanami gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, nie wyobrażali sobie, aby nie nawiązać współpracy z CD Projekt RED. Jej efektem jest medalion z trzeciej odsłony trylogii REDów, który dynda na antenie pojazdu w Rocket League. Owoce pracy twórców dodatku możecie obejrzeć na obrazku poniżej, natomiast DLC, będzie dostępne w ramach najbliższej aktualizacji, udostępnionej w przyszły wtorek. Oto notka wystosowana przez dewelopera:


"Dziś anonsujemy kolejny, specjalny dodatek! W ramach darmowego DLC, zaplanowanego na dzień 26 maja, fani Wiedźmina będą mogli ozdobić swoje pojazdy bojowe wiedźmińskim medalionem na antenie samochodu, dzięki naszym przyjaciołom ze studia CD Projekt RED. Pomyśleliśmy, że będzie to adekwatne posunięcie z racji tego, iż niedługo zadebiutuje rozszerzenie, Krew i Wino"