Nowe wywiady z Marcinem Przybyłowiczem i Karoliną Stachyrą

News - Wiedźmin 3

Serwis Gry-OnLine przeprowadził obszerny wywiad z głównym kompozytorem muzyki w studiu CD Projekt RED, czyli Marcinem Przybyłowiczem. Z kolei na stronie Redbulla została opublikowana, także wyczerpująca, rozmowa z Karoliną Stachyrą - będącą starszym pisarzem u twórców Wiedźmina.

Marcin Przybyłowicz zdradził, że muzyka w nadchodzącym dodatku "Krew i Wino" będzie całkiem nowa, to znaczy nie będzie czerpała z utworów, które powstały wcześniej. Spowodowane jest to tym, że rozszerzenie będzie rozgrywać się w nowej lokacji, w której pojawią się nowe postacie i poruszone zostaną wcześniej nieznane wątki. Pracuje nad nią trzyosobowy zespół: Marcin, Mikołaj Stroiński (już pracował przy ścieżce dźwiękowej Dzikiego Gonu) oraz Piotr Musiał (wcześniej skomponował muzykę m.in. do This War of Mine), a także zespół Percival. Na koniec wywiadu Marcin Przybyłowicz powiedział, że chciałby skomponować muzykę do filmu Wiedźmin w reżyserii Tomka Bagińskiego oraz, iż zostały już poczynione pierwsze przymiarki do ścieżki dźwiękowej Cyberpunka 2077.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

Karolina Stachyra w wywiadzie dla Redbulla opowiedziała o swojej przygodzie z Wiedźminem oraz jak wygląda praca nad scenariuszem gry. Poza tym w rozmowie między innymi została poruszona kwestia kierunku, w którym zmierzają produkcje RPG. Wywiad znajdziecie tutaj. Miłego czytania. :-)