Wiedźmin 3: Dziki Gon dominuje w rankingu nagród za grę roku

News - Wiedźmin 3

Dzięki serwisowi gotypicks zyskaliśmy jawne potwierdzenie, iż ubiegły rok należał bez wątpienia do naszej rodzimej produkcji, jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, autorstwa warszawskiego studia, CD Projekt RED. W rozwinięciu prezentujemy całe zestawienie, a ponadto zamieszczamy informację na temat biznesowego spotkania z Marcinem Iwińskim, współtwórcą sukcesu CD Projektu.

Trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii otrzymała aż 170 179 tytułów gry roku od portali branżowych z całego świata oraz we wszelakiej maści plebiscytach. Wspomniana liczba nagród to po części wyróżnienia przyznawane przez samych graczy, jak i dziennikarzy prowadzących wspomniane serwisy.

Geralt miał w tym roku godnych rywali

Po raz kolejny warto podkreślić, iż gra nie miała łatwej konkurencji jeśli chodzi o 2015 rok. Obfitował on zarówno w powroty serii będących ikonami elektronicznej rozgrywki, jak i w zupełnie nowe marki zachwycające jakością na każdej płaszczyźnie rozgrywki. Mimo tego, Wiedźmin 3 zdobył ponad czterokrotnie więcej nagród od pozycji plasującej się na drugim miejscu rankingu, a nawet więcej niż cała reszta razem wzięta. Poniżej prezentujemy całe zestawienie:

  • 1. Wiedźmin 3: Dziki Gon - 179 nagród;
  • 2. Fallout 4 - 40 nagród;
  • 3. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Picks – 23 nagrody;
  • 4. Bloodborne - 20 nagród;
  • 5. Life Is Strange - 10 nagród.

Tradycyjnie już, gratulacje dla CD Projekt RED za świetnie wykonaną robotę.

To jednak nie wszystko. Już za kilka dni, w Warszawie, odbędzie się biznesowe spotkanie z Marcinem Iwińskim. Szczegóły pochodzące z oficjalnej strony przedsięwzięcia przedstawiamy poniżej:

SKN Biznesu zaprasza na spotkanie z Marcinem Iwińskim - współzałożycielem oraz CEO CD Projekt.

Pragniesz poznać jedną z najbardziej wpływowych postaci światowej branży gier komputerowych? Człowieka, dzięki któremu Wiedźmin pojawił się na naszych komputerach oraz konsolach, a dzięki któremu Polska zaistniała na dobre w świecie produkcji gier?

Po raz pierwszy w SGH - sztandarowa postać polskiego biznesu, "ojciec" komputerowego Geralta, człowiek, który sprawił, że wielu studentów dookoła świata nie zdało sesji w pierwszych terminach.

Przyjdź we wtorek 12 stycznia o godzinie 17:10 do Auli Głównej Szkoły Głównej Handlowej, by móc usiąść obok Marcina Iwińskiego i bezpośrednio zapytać go, jak to było z Wiedźminem, czy Cyberpunk 2077 dorówna mu popularnością albo zapytać, jak lubi spędzać wolny czas oraz jakie są jego największe marzenia.

12 stycznia | 17:10 | Aula Główna, budynek G Szkoły Głównej Handlowej | wstęp wolny!