Dodatek "Krew i Wino" współfinansowany przez UE

News - Wiedźmin 3

Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) opublikowała listę gier, które otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych. Wśród ujawnionych tytułów możemy natknąć się na trzy produkcje pochodzące z rodzimych studiów. Jednakże to, co interesuje nas najbardziej to fakt, że na wykazie znalazł się drugi dodatek do Wiedźmina - "Krew i Wino". Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu.

"Krew i Wino" to drugi fabularny dodatek do Wiedźmina, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Dofinansowanie tytułu wynosi 150 tys. euro, co stanowi zaledwie 7% całości kwoty przeznaczonej na stworzenie rozszerzenia. Oznacza to, iż produkcja pochłonie ponad 2 miliony euro, czyli około 9 mln złotych. Dla porównania pierwsza część trylogii kosztowała 27 mln złotych (wliczając koszt stworzenia edycji rozszerzonej), co pokazuje, że "Krew i Wino" będzie dosyć dużym dodatkiem, więc z pewnością mamy na co czekać.

W opublikowanym spisie, który możecie zobaczyć tutaj znalazły się jeszcze dwa tytuły tworzone w kraju nad Wisłą. Są to:

  • In Pale Lamplight od gdańskiego studia Nawia Games;
  • Bushy Tail od twórców z Fuero Games, których możecie kojarzyć dzięki The Witcher Battle Arena;

Informacja ta wywołała mieszane odczucia wśród graczy, jednak najważniejsze jest to, że Wiedźmin: Dziki Gon został zauważony i doceniony nawet przez najwyższe instytucje. Gratulujemy studiu CD Projekt RED i trzymamy kciuki za kolejne produkcje wychodzące spod ich szyldu.