The Witcher Role-Playing Game – studio RED ogłasza nową produkcję w uniwersum Wiedźmina

News - Wiedźmin 3

Wczorajszej wiadomości mało kto się spodziewał. Jak widać, na Wiedźminie 3 się nie skończyło i eksploatowanie marki Wiedźmin trwa w najlepsze. Studio CD Projekt RED ogłosiło nową grę z gatunku RPG osadzoną w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tym razem będzie to jednak produkcja w pełni oparta o klasyczny system gier fabularnych. Co więcej, powstaje ona we współpracy z ekipą, która nadaje się do tego jak nikt inny. Tytuł zadebiutuje w 2016 roku. Szczegóły i pierwsza grafika promocyjna w rozwinięciu.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Za The Witcher Role-Playing Game odpowiadają dwie ekipy. Pierwsza to oczywiście CD Projekt RED, natomiast drugą jest R. Talsorian Games, które ma na koncie znaną grę fabularną Cyberpunk oraz jak nie trudno się domyślić, niektórzy jej członkowie pomagają przy projektowaniu nowego IP REDów czyli Cyberpunka 2077.

Według zapowiedzi, produkcja ma odzwierciedlić wiedźmińskie uniwersum w najdrobniejszych szczegółach i pozwoli stworzyć niezapomniane historie. Oto wypowiedź twórców:

System zapewni wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia i odtwarzania własnych przygód oraz jednocześnie pozwoli stać się wszystkim – począwszy od wyjątkowego zabójcy potworów po lichwiarza kontrolującego rozległą sieć kontaktów.

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o tej nowinie.