Nowa Gra+ jako ostatni darmowy dodatek do Wiedźmina 3 – pierwsze szczegóły

News - Wiedźmin 3

Po wydaniu piętnastu darmowych dodatków do trzeciej odsłony przygód Geralta, twórcy poprosili fanów aby zasugerowali jaką zawartość najchętniej ujrzeliby w tym ostatnim. Już po upływie pierwszych tygodni od premiery polskiego erpega zdecydowana większość graczy domagała się trybu Nowa Gra+, który pozwoli przenieść postać z poprzedniego stanu gry i uczyni produkcję o wiele trudniejszą, więc nikogo nie powinno dziwić, iż lwia część nabywców Wiedźmina 3 jak jeden mąż opowiedziała się za takim dodatkiem.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Aby rozpocząć rozgrywkę w ramach NG+ musimy najpierw ukończyć grę. Poniżej lista szczegółów charakteryzujących tę dodatkową opcję:

  • silniejsi przeciwnicy;
  • oprócz przeniesienia postaci, do nowej gry przejdą również wszystkie zdobyte wcześniej przedmioty oraz receptury alchemiczne oprócz przedmiotów związanych z zadaniami, książek, pism, kart do Gwinta, trofeów oraz przedmiotów przeznaczonych do użytku - eliksirów, petard, jedzenia, składników alchemicznych itd;
  • grę zaczynamy z 30 poziomem doświadczenia; jeśli go nie zdobyliśmy wcześniej, zostanie on automatycznie przydzielony;
  • można wybrać dowolny poziom trudności;
  • od początku rozgrywki będziemy posiadać Eliksir Oczyszczenia, aby w razie chęci zresetować drzewko i rozdać punkty umiejętności od nowa;
  • za udział w rozgrywce Nowa Gra+ pojawi się osiągnięcie zwane "Death Match".

W najbliższym czasie poznamy kolejne informacje na temat trybu. Mnie osobiście intryguje kwestia zadań związanych ze zdobywaniem wiedźmińskiego rynsztunku, gdyż ciekawe jak to będzie wyglądało gdy przykładowo rozpoczniemy rozgrywkę w ramach NG+ z jego wszystkimi dostępnymi i maksymalnie ulepszonymi setami.