Wiedźmin 3 otrzymał nagrodę za sprzedaż w Niemczech

News - Wiedźmin 3

Produkcja polskiego studia nieustannie odnosi mniejsze bądź większe sukcesy. Dziś dowiedzieliśmy się, iż w Niemczech gra otrzymała od federalnego związku interaktywnego oprogramowania rozrywkowego PLATYNĘ, czyli nagrodę przyznawaną za sprzedaż ponad 200 tysięcy sztuk na pojedynczą platformę sprzętową. Ową platformą okazała się konsola PS4. Nagroda została przyznana za miesiąc czerwiec.

Powyższa liczba sprzedanych kopii uwzględnia również dystrybucję cyfrową. Warto zaznaczyć, iż jest to druga z rzędu nagroda jaką otrzymał w Niemczech Wiedźmin 3, gdyż za miesiąc maj przyznano mu podobne wyróżnienie, tym razem o nazwie GOLD i o nieco mniejszym kalibrze, bo za przekroczenie 100 tysięcy sprzedanych kopii na pojedynczą platformę. Również była to konsola Sony.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Powyższe informacje napawają optymizmem jeśli zastanawiamy się nad sprzedażą Wiedźmina 3 w poszczególnych krajach. Warto mieć na uwadze, iż mówimy tutaj o wyniku jaki osiągnięto w przypadku jednej z trzech platform. Bardzo ciekawe ile kopii gry nasi zachodni sąsiedzi zakupili na wszystkie trzy łącznie. Bardzo możliwe, że wynik może oscylować w okolicy pół miliona egzemplarzy, ponieważ w Niemczech PC ma spory udział w rynku.