Wiedźmin 3 – pierwsze szczegóły dotyczące patcha 1.07 oraz „Pani Światów”

News - Wiedźmin 3

W dniu wczorajszym w sieci pojawiły się informacje ujawniające pierwsze szczegóły na temat kolejnego patcha do Wiedźmina 3 oznakowanego numerkiem 1.07. Łatka zapowiadana niedawno jako „coś dużego” ma nie tylko poprawić błędy tak jak jej poprzedniczki, ale przede wszystkim wprowadzi istotne zmiany w mechanice rozgrywki. W rozwinięciu znajdziecie wstępną listę zmian jakie wprowadzi aktualizacja oraz jako mały bonus kolejny utwór inspirowany grą od autora piosenki „Wake the White Wolf”.

Patch 1.07 pojawi się już w tym tygodniu i pierwszy raz ukaże się równocześnie na wszystkich dostępnych platformach sprzętowych. Oto wstępna lista zmian:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

  • Nowy, alternatywny (opcjonalny) tryb responsywności poruszania się Geralta;
  • Skrzynia dla gracza dostępna w różnych miejscach w grze. Lokacje skrzynki będą oznaczone na mapie;
  • Materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów oraz składniki alchemii nie będą już miały wagi;
  • Książki będą teraz umieszczane w specjalnej zakładce w ekwipunku, a pozycje przeczytane będą oznaczone graficznie;
  • Cała masa poprawek dotyczących zadań głównych oraz pobocznych;
  • Rozmaite usprawnienia w zachowaniu konia;
  • Dodano kilka metod sortowania przedmiotów w ekwipunku;
  • Przepisy (alchemia oraz wytwarzanie przedmiotów) mogą być teraz przypinane, co będzie skutkowało odpowiednim zaznaczeniem potrzebnych do ich wykonania składników w panelu sklepu;
  • Usprawnienia dotyczące wydajności (efekty wizualne, cut-sceny, rozgrywka).

Dowiedzieliśmy się również, iż dodatek, który przypadkiem kilka dni temu wyciekł do sklepów PlayStation oraz Xbox'a, czyli alternatywny strój Ciri nie pojawi się w tym tygodniu. Poniżej oświadczenie CD Projekt RED:

Jako że wszyscy pracujemy nad tym, aby aktualizacja 1.07 została ukończona i wydana na czas, chcemy poinformować iż w tym tygodniu nie zostanie udostępnione darmowe DLC (nie martwcie się - bezpłatna zawartość powróci już w przyszłym tygodniu). Mamy nadzieję, że rozumiecie naszą decyzję. Zebraliśmy od Was mnóstwo sugestii i uwag na temat tego, co moglibyśmy poprawić i pragniemy zaimplementować tyle, ile będziemy mogli. Pełna lista zmian jaką przyniesie ze sobą patch 1.07 zostanie opublikowana w tym tygodniu. Więcej informacji na temat dokładnej publikacji łatki zostanie udostępnionych niebawem.

Na koniec prezentujemy Wam utwór zatytułowany „Lady of Worlds” autorstwa Gavina Dunne'a znanego na YouTube jako „miracleofsound”. Piosenka jest poświęcona Ciri i wypada całkiem nieźle. Miłego słuchania. :-)