Krótki żywot gwent-online.com

News - Wiedźmin 3

Karcianka "Gwint" przeniesiona z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dość szybko zyskała wielką popularność wśród graczy. Wiele osób chętnie zobaczyłoby Gwinta w postaci osobnej produkcji więc długo nie trzeba było czekać, aż fani wezmą sprawy we własne ręce. Tak oto powstał portal gwent-online.com, gdzie można było bezproblemowo w niego pograć we własnej przeglądarce mierząc się w trybie multiplayer. Niestety, serwis został już zamknięty, co było spowodowane interwencją CD Projekt RED.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Oto wiadomości wystosowane przez twórców portalu na forum Reddit, zarówno przed jak i po zamknięciu strony:

Mamy nadzieję, że CDPR nie mają nic przeciwko. Używamy jak najmniej faktycznych assetów i nie pobieramy za grę żadnych opłat (nie mamy reklam i nie przyjmujemy dotacji).

Bardzo nam przykro, ale musimy to uciąć. Nie mamy prawa utrzymywać gwent-online i zostaliśmy zmuszeni, by go zdjąć.

Warto zaznaczyć, ze strona w ciągu swojego krótkiego żywota była momentami oblegana do tego stopnia, iż musiano restartować serwery. Świadczy to o naprawdę ciepłym przyjęciu Gwinta i daje REDom dużo do myślenia. Nie musi się to stać prędko i kto wie czy w ogóle się stanie, ale coś czuję, że prędzej czy później krasnoludzka karcianka wyląduje nawet na smartfonach.