Jestę wiedźminę, czyli Wiedźmin 3 obsługiwany przy pomocy maty do gry Dance Dance Revolution i kontrolera do Wii

News - Wiedźmin 3

Gry z serii Wiedźmin narodziły się na pecetach i nawet do dziś dla niektórych graczy kierowanie Geraltem za pomocą pada nie jest zbyt wygodną alternatywą. Co by było gdyby ktoś posunął się o krok dalej? Co jeśli zamiast siedzenia przy biurku z myszką w ręku lub wylegiwania się na kanapie z kontrolerem można byłoby samemu pomachać mieczem albo nawet zawołać Płotkę? Użytkownik JackQuack PL wpadł na dość niekonwencjonalny sposób, a rezultat jego pracy znajdziecie w rozwinięciu.

Jack skonfigurował Wiedźmina 3 pod sterowanie za pomocą maty do tańca oraz kontrolera konsoli Nintendo Wii. Całość wygląda naprawdę czadowo i jak widać działa całkiem nieźle. Możemy biegać, skakać, robić uniki, machać mieczem, a nawet rzucać znaki. Szczególnie rozbawić potrafi "mechanika jazdy konno". My szalejemy przed telewizorem, a Geralt zachowuje się w miarę wiernie. Materiał wideo poniżej:

Podsumowując, pomysł jak najbardziej na plus. Mimo, iż nie wyobrażam przejścia całej gry w ten sposób – kosztowałoby to zapewne litry potu – z takim gryfem z Białego Sadu, na najwyższym poziomie trudności chciałbym się spróbować. :-)