Świetna sprzedaż Wiedźmina 3

News - Wiedźmin 3

CD Projekt poinformował dzisiaj, że przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 miliony kopii Wiedźmina 3! Ponadto całe nakłady pieniężne poniesione na najnowszą produkcję z Białym Wilkiem w roli głównej zwróciły się już w dniu premiery.

Poniżej znajdziecie treść listu otwartego od Marcina Iwińskiego - współzałożyciela CD Projektu:

Drodzy gracze,

19 maja był dla wszystkich w CD PROJEKT RED bardzo ważną datą – premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon była ukoronowaniem trzech lat pracy nad erpegiem, który miał jedną ambicję: zmienić gatunek i zawojować świat. Gdy gra wylądowała na półkach, na całym świecie pojawiły się świetne recenzje. Otrzymaliśmy od Was masę wiadomości – forum pękało w szwach, maile nie przestawały przychodzić; byliście z nami na nocnych otwarciach, w mediach społecznościowych i na portalach traktujących o grach. Nie ma przyjemniejszej rzeczy dla twórców gier niż taki widok. Dlatego chciałbym Wam za to serdecznie podziękować - bez fanów z Polski Wiedźmin nie byłby tą grą, którą jest dziś.

Korzystając z okazji, chciałem również podzielić się wynikami sprzedaży. Po dwóch tygodniach od premiery liczba graczy, którzy kupili Wiedźmina, osiągnęła 4 miliony. To dla nas znak, że obrana przez CD PROJEKT RED ścieżka prowadzi w dobrym kierunku i pokazuje nam, że warto publikować darmowe DLC i nie zapominać, dla kogo i po co tworzy się gry.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za Wasze wsparcie.

Pozdrawiam,

Marcin Iwiński,

współzałożyciel CD PROJEKT RED

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Świetną sprzedaż Wiedźmina 3 skomentował również Adam Kiciński - prezes CD Projektu:

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję.

Trzecia część komputerowych przygód Białego Wilka została bardzo pozytywnie odebrana zarówno przez media, jak i graczy, osiągając na Metacritic - serwisie agregującym oceny - średnią 93/100 punktów dla wersji PC i PS4 oraz 91/100 dla wersji Xbox One. Teraz dzięki wysokiej sprzedaży Wiedźmina 3, tak jak to kilkanaście dni temu powiedział Michał Kiciński - CD Projekt awansował "do światowej ekstraklasy producentów gier, firm takich jak Rockstar, Valve czy Blizzard.