Wiedźmin 3: Dziki Gon oceniony – mamy do czynienia z jednym z najlepszych erpegów ostatnich lat

News - Wiedźmin 3

Według zapowiedzi, właśnie dziś minęło embargo na publikację recenzji trzeciej odsłony przygód Geralta z Rivii. Poskutkowało to tym, że po południu internet został zasypany zarówno materiałami wideo, jak i artykułami oceniającymi produkcję studia CD Projekt RED. Jak wypada jedna z najhuczniej zapowiadanych gier ostatnich lat? Oceny mówią same za siebie – w Polsce powstał prawdziwy hit! Szczegóły w rozwinięciu.

Aby wszystko było jasne, na początek warto zaznaczyć, iż wszystkie opublikowane recenzje pochodzą z wersji konsolowej – w zdecydowanej większości z PlayStation 4. Oceny są jak najbardziej pozytywne. Najczęściej chwalony jest scenariusz, różnorodność i jakość zadań głównych oraz pobocznych, wielkość świata, czy zapierające dech w piersiach projekty lokacji, lecz jeśli chodzi o wytykane przez recenzentów błędy, nie ma ich wiele, ale najczęściej wymieniane to: okazjonalny spadek płynności animacji, bugi oraz doczytywanie się obiektów.

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

Należy jednak nadmienić, że faktyczna jakość produkcji może być już doprowadzona do porządku, gdyż build recenzencki był udostępniony poszczególnym redakcjom już na samym początku maja. Według zapewnień twórców, premierowa łatka powinna w dużym stopniu tym drobnym problemom zaradzić.

Poniżej zaś, przedstawiamy spis ocen z wybranymi cytatami z recenzji. Na początek te napawające dumą:

Gamespot – 10/10

"Fenomenalny, piękny otwarty świat, który zestawia przemoc z pięknem"

Filmweb.pl, Ocena:10/10

„Wiedźmin 3: Dziki Gon (…) pod względem literackim wykracza daleko poza sagę i opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Praktycznie wszystkie elementy tej produkcji współgrają ze sobą, tworząc świetną, dobrze naoliwioną maszynę. Ten mechanizm, dzięki wielu rzeczom, a w szczególności niezwykle barwnym i żywym postaciom oraz realnie płynnej i nieliniowej w wielu aspektach historii, ma duszę, która kradnie nam wiele godzin z życia. Dziki Gon to najlepsze, co mogło spotkać świat Geralta. Gier idealnych nie ma. Ale zdarzają się wybitne. Oto ona.”

Onet.pl, Ocena: 10/10

"Deweloperzy Wiedźmina 3 sprawili, że wyobraźnia, pracująca na pełnych obrotach podczas lektury wiedźmińskiej sagi, przestała być potrzebna. Za północnice i południce, bożątka, jaroszki i biesy. Za kuroliszki i gryfy. Za wiedźmy z bagien i genialne reinterpretacje bajek braci Grimm. Za wąpierze, utopce, endriagi, ekkimy i himy. Za lodowe giganty, cyklopy, baby wodne i cmentarne. Za to, w jaki sposób te i wiele innych monstrów ożyło na moich oczach, składam CDPR głęboki ukłon."

Eurogamer.pl, Ocena: 10/10

"Wiedźmin 3 to piękna, szalenie bogata i bezkompromisowa gra. Wiele można by jeszcze o niej mówić. Możemy spędzić w tym świecie zarówno pięćdziesiąt, jak i ponad sto godzin. I nigdy, ale to nigdy nie będziemy się nudzić. To bez wątpienia jedna z najwspanialszych gier wideo w moim życiu."

Gametrailers, Ocena: 9,8/10

"Bogate krajobrazy, głębokie przedstawienie fabuły, wybory mające znaczenie oraz przemyślany system walki w zdumiewająco ogromnym świecie. Wiedźmin 3 zawitał!"

Gameinformer, Ocena: 9,75/10

"Wiedźmin 3: Dziki Gon obejmuje wszystko to, co uważam za przyszłość erpegów. Wyróżnia się on wspaniałym scenariuszem, różnorodnością zadań i aktywności w świecie gry oraz tym jak wybory objawiają się na wiele interesujących sposobów."

pssite.com, Ocena: 9/10

"Ogromna, wciągająca i angażująca gra. Jeśli jesteś fanem RPG-ów, to grzechem jest nie zagrać w Wiedźmina. Kilkadziesiąt godzin gry to tylko początek. Mały wstęp do tego, co oferuje świat gry."

PPE.pl, Ocena: 9/10

"Geralt Of The Year Edition - jeżeli Dragon Age: Inkwizycja była grą RPG roku 2014, to w tym zdecydowanie króluje Wiedźmin 3: Dziki Gon, który jednocześnie godnie zamyka grową trylogię Geralta z Rivii."

Gry-Online.pl, Ocena: 8,5

„Po przetestowaniu Wiedźmina 3 w wersji na PS4 możemy stwierdzić jedno – CD Projekt RED sprostał zadaniu i stworzył jedną z najlepszych gier RPG ostatnich lat.”

Poniżej pozostałe:

Wygraj książkę Wiedźmin: Sezon Burz!

 • AusGamers – 10/10
 • Telegraph – 10/10
 • Meristation - 9,6/10
 • JeuxActu - 9,5/10
 • LaPS4 – 9,5/10
 • 3DJuegos - 9,5/10
 • mmgn.com – 9.5/10
 • stevivor.com – 9.5/10
 • Vandal Online - 9,4/10
 • PlayStation Trophies – 9,2/10
 • IGN Italy – 9,1/10
 • Everyeye.it - 9/10
 • Metro – 9/10
 • Gameblog.fr - 9/10
 • Gram.pl – 8,5/10
 • PlayStation Official Magazine UK – 8/10
 • GamesRadar+ - 8/10
 • Destructoid – 8/10

Średnia ocen w serwisie Metacritic dla wersji PS4 wynosi 92%.